Bitcoin Boğaları Kararsız Kaldı: Kripto Para Sektörü Dengesizleşti

Ünlü milyarder servetinin yarısını

Bitcoin boğaları kararsız kalmaya devam ediyor. Özellikle son gelişmeler ile birlikte bu çok daha net bir şekilde görülüyor. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin bir türlü net karar veremedi. Ara ara düşüşler yaşansa bile genel bir yükseliş eğilimi olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde 66 bin dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin hemen ardından düşüşe geçti. Genel olarak bakıldığında 63 bin doların altına pek düşmüyor.

Boğalar kripto para devini sürekli olarak yükseltmeye çalışsa bile yine de bu mümkün değil. Bazen sert satışların olduğunu görebiliyoruz. Bitcoin eğer 66 bin dolarlık direnç bölgesinin üzerine geçemezse yeni bir düşüş yaşanabilir. Ancak genel olarak değerlendirdiğimizde 62 bin ile 66 bin arasında sıkışıp kaldığını söyleyebiliriz.

Bitcoin boğaları kararsız tepkiler veriyor

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralarda benzer kararsızlıkların olduğunu söyleyebiliriz. ADA, XRP, LINK, ATOM ve ETH gibi kripto paraların tamamında stabil gitme eğilimi olduğu görülüyor. Ancak bazı kategorilerde ciddi bir yükseliş eğilimi var. Metaverse bunlar içerisinde en fazla öne çıkan alan.

Bitcoin boğaları kararsız

Bitcoin ile ilgili şimdilik 64 bin dolar seviyesi takip edilecek. Herhangi bir düşüş gelmesi durumunda 61 bin dolarlık destek noktasına bakılacak. Eğer bu destek noktasının aşağısında düşerse 57 bin dolara kadar gerileyebilir. Böyle bir durumda boğaların yükseliş sezonundan neredeyse vazgeçtiğini söyleyebiliriz.

Kripto paralarda yeni ataklar

Bazı kripto para birimleri beklenmeyen şekilde yükseliş gösteriyor. Mesela RACA isimli bir kripto para birimi sadece 1 ay içerisinde yüzde 600 yükseliş kaydetti. Demirbaşlar ise bu tür yeni kripto paralara rağmen oldukça kararsız.

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralar ile ilgili kasım ayı oldukça kritik. Analistler genellikle 2021 yılının 24 Aralık tarihine kadar 100 bin dolar seviyesinin gelmesini bekliyor. Peki sizin kripto para fiyatları hakkındaki düşünceleriniz neler?

İlgili Haberler:

>> 126 Bin Dolarlık Kripto Para Buhar Oldu: Dolandırıcılığın Böylesi Görülmedi

>> Kripto Paralarda Bu Hafta Çok Heyecanlı Geçti: Dolandırıcılık Haberleri Ön Planda (26 Ekim – 2 Kasım)