Twitter Blue vs Standart Twitter: İkisi arasında ne tür farklar var?

Twitter güvenilir arkadaşlar

Twitter Blue vs standart Twitter yarışı daha şimdiden başladı. Peki bu iki sistem arasında Hangisi daha avantajlı. İşte yeni Twitter ile uygulamanın yarışı.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter yeni bazı denemeler yapmaya çalışıyor. Şirketin bu yeni denemeleri sonucunda ortaya abonelik sistemi çıktı. Reklam konusunda diğer sosyal medya şirketleri gibi açgözlü davranmayan Twitter, bu nedenle yeni gelir kapılarına odaklanıyor.

İlk gelir kaynağı olarak da böyle bir sistem seçildi. Aslına bakacak olursak bunu YouTube Premium olarak düşünebilirsiniz. Bildiğiniz üzere YouTube platformu tarafından Premium hizmet veriliyor. Bu hizmet ile birlikte reklamsız video izleme ve bazı ek özellikler kazanmak mümkün.

Twitter Blue vs standart Twitter: Özellik farkları

Öncelikle Twitter Blue ile birlikte okuma modu geldiğini belirtelim. Bu yeni mod sayesinde tweet akışları yazı formatına çevriliyor ve böylece makale okur gibi akış okuyabiliyorsunuz. Şirket bunu hem Android hemde iOS kullanıcıları için kendi abonelik sisteminde sunmuştu.

Twitter Blue vs standart Twitter

Bir diğer önemli değişiklik ise yer işaretleri klasörü ile ilgiliydi. Bu özellik sayesinde yer işaretlerinizi klasörler halinde gruplandırma imkanınız oluyor. Ayrıca hızlı keşifler sağlanabiliyor. Her iki özelliğin de kullanıcılara büyük kolaylık sağladığını söyleyebiliriz. Ancak bu yalnızca Blue abonelik sistemini kullananlar için geçerli.

Yeni Twitter geri al özelliği sadece Premium üyeler için

Belki de en fazla dikkat çeken özellik “geri al” seçeneği ile ilgili. Herhangi bir tweeti gönderdikten hemen sonra onu geri alma seçeneğine sahipsiniz. Böylece tweet oluşturma kısmına geri dönüyorsunuz ve değişiklik yapabiliyorsunuz. Ancak bu seçenek ne yazık ki eski paylaşımlarınızı değiştiremiyor. Kullanıcılardan özellikle bu yönde bir talep olmuştu.

Twitter tarafından sunulan yeni abonelik sistemi daha şimdiden dikkat çekmeye başladı. Ancak Türkiye’deki fiyatının 30,99 TL olması büyük bir tartışma yarattı. Avustralya ve Kanada için başlayan deneme süreci yakında tüm dünyaya yayılacak. Peki siz bu yeni Twitter abonelik sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Twitter paylaşımlarına yeni emojiler ile tepki verilebilecek: Platform daha renkli olacak

>> Twitter Blue Türkiye Fiyatı Büyük Tartışma Yaratacak: Vaziyet Alın Buralar Karışacak