OnePlus 150W Hızlı Şarj Aleti İle Rakiplerine Kafa Tutacak!

OnePlus 150W

OnePlus 150W hızlı şarj cihazı hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte yeni geliştirilen teknoloji hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Son zamanlarda akıllı telefonlara farklı özelliklerin ve farklı teknolojilerin eklendiğini biliyoruz. Fakat bu özelliklerin sürdürülebilir olması kullanıcıların en temel amacı. Örneğin çok iyi fotoğraf çeken bir telefonun şarj ömrü çok kısa sürerse kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen bir model olacaktır. Bu yüzden çoğu teknolojinin uzun şarj ömrüne sahip bir telefondan geçeceğini söyleyebiliriz. Çoğu teknoloji devi, uzun süreli telefon kullanımının büyük bataryadan geçeceğini düşünerek devasa bataryaya sahip telefonlar ile karşımıza çıktı. Fakat bir telefonun büyük bataryaya sahip olması beraberinde dezavantajları getirdi. Genellikle büyük bataryalı telefonların, batarya dışındaki özelliklerinin pek de iyi olmadığını gözlemledik.

Son yıllarda ise büyük bataryadan ziyade hızlı şarj özelliğinin uzun süreli telefon kullanımı hususunda daha verimli olacağı saptandı. Yakında karşımıza çıkacak telefonlarda ise 150W hızlı şarj gücünün kullanması bekleniyor. Bu sayede 20 dakikadan daha kısa bir sürede telefonu şarj etmek mümkün olacak.

OnePlus 150W Hızlı Şarj Aleti İle Rakiplerine Kafa Tutacak!

OnePlus 150W

150W şarj aletinin henüz piyasaya sürülmediğini sadece etkinliklerde kullanıcıların beğenisine sunulduğunu belirtelim. İddialara göre OnePlus tarafından kullanıcıların karşısına çıkacak Ace modeli, 150W hızlı şarj desteğine sahip ilk telefon alacak. İddialara göre bu teknoloji sayesinde 4500 mAh’lik bataryaya sahip olan telefon, 15 dakika içerisinde %0’dan %100’e şarj olabilecek. %0’dan %50’ye ulaşması ise 5 dakika sürecek.

Samsung’un S22 Ultra için sunduğu 45W hızlı şarj cihazına göre 4 kat daha hızlı olan OnePlus yeni teknolojisi, Oppo modellerinde de kullanılacak. Tabii ki hangi Oppo modellerinde piyasaya sürülecek henüz belli değil. Önümüzdeki günlerde 150W hızlı şarj desteğine sahip olacak modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Bu Cihaza Güncelleme Getirdi: Android 12 Güncellemesi Geldi

>> Samsung 512 GB RAM İle Geliyor: Yeni Teknoloji Geliştirildi