WhatsApp Gizlilik Konusunda Çıtayı Üst Seviyeye Çıkarıyor: Hayalet Olabilirsiniz

WhatsApp gizlilik konusunda

Dünyanın en fazla kullanılan anlık çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp gizlilik konusunda çıtayı üst seviyelere kadar çıkarıyor. Hadi gelin yeni gelecek olan bu gizlilik özellikleri ile ilgili detaylara birlikte bakalım.

.

WhatsApp her geçen gün daha hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere bir dönen Facebook ile bilgilerin paylaşılması değişikliğinden dolayı arka plana düşmüştü. Birçok kişi uygulamadan ayrıldı. Şimdi ise WhatsApp yeni özellikler ile birlikte o kullanıcı sayısını artıracak gibi görünüyor.

Bu yeni özellikler tamamen gizlilik odaklı olacak. WhatsApp’ın 2.21.230.15 sürümü ile birlikte gelecek olan bu özellikler sayesinde artık bilgilerinizi herkes göremeyecek. Kullanıcılar hem son görülmelerini hem de kendilerine ait bilgileri saklayabilecek. Böylece size ait bilgiler sadece seçtiğiniz kişiler tarafından görülebilecek.

WhatsApp gizlilik konusunda yenilenmek istiyor

Yeni özelliğin nasıl çalıştığından kısaca bahsedelim. Diyelim ki herhangi birilerinin size ait kişisel bilgileri görmesini istemiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken sadece o kişileri seçerek hariç tutmanız. Size ait tüm bilgiler ve son görülmeleriniz sadece o kişiler tarafından ulaşılamaz hale gelecek. Böylece onlar için adeta bir hayalet olacaksınız.

WhatsApp gizlilik konusunda

Kullanıcılar WhatsApp platformuna bu tür özelliklerin gelmesini istiyordu. Ayrıca çok cihazlı Beta programı en fazla talep edilen özellikler arasındaydı. Telegram ve Signal gibi platformlar ile yarışabilmesi için uygulamanın bu tür özellikleri alması gerekiyordu. Bu özellik Beta program olarak zaten kullanılıyordu. Şimdi ise şirket bu programı devre dışı bırakma seçeneğini kaldırıyor.

WhatsApp özellikleri kalıcı olarak gelecek

WhatsApp uygulaması tarafından getirilen Beta özellikler kalıcı hale dönüyor. Böylece şirket tüm Beta süreçlerini tamamladı diyebiliriz. Özellikle çoklu cihaz modu sayesinde başka cihazlardan WhatsApp uygulamasına erişmeniz mümkün olacak. Aynı anda dört cihazdan bunu yapabilirsiniz.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni sürümü herkese yayıyor. Kısa bir süre içerisinde bu özelliklerin tamamı kararlı hale gelecek. Peki siz WhatsApp yeni özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Mesajların Silinmesi Konusunda Devrim Gibi Bir Çalışma Yapıyor

>> WhatsApp Herkese Para Dağıtıyor: Zuckerberg Çok Israrcı

. . . . .