Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Yakında Geliyor

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra modeli hakkında birçok detay ortaya çıktı. İşte tanıtım tarihi belli olan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 12 serisinin en güçlü versiyonu Ultra modelinin uzun süredir beklendiğini biliyoruz. Xiaomi 12 Ultra modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Son zamanlarda akıllı telefon piyasasında orta segmentte Xiaomi’nin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizde sürekli artmakta olan dolar kuru sebebiyle uygun fiyatlı modellere ilgi artıyor. Bu yüzden Xiaomi de bu hususta alınabilecek en güzel modelleri suna  markalar arasında yer alıyor. Xiaomi’nin amiral gemisi serisinin de piyasadaki rakiplerine kafa tutacak özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Hem işlemci tarafında hem de kamera tarafında piyasanın en iyileri ile çalışan marka, en iyi modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde çoğu özelliği ortaya çıkmıştı. Artık yeni model hakkında daha fazla bilgiye sahibiz.

Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Yakında Geliyor

Geçtiğimiz günlerde söz konusu modelin kamera tarafında sunacağı özellikler ve kullanacağı işlemci hakkında çoğu detay ortaya çıkmıştı. Artık söz konusu modelin 5 Temmuz tarihinde tanıtılacağı kesinleşti. İlk olarak Çin’de tanıtılması beklenen modelin sonraki haftalarda ise küresel lansmanının gerçekleşmesi bekleniyor. Küresel lansmanı gerçekleştikten sonra ise Türkiye’ye de gelecektir. Hem kamera hem de ekran tarafında kullanıcıları sonuna kadar tatmin edecek  özellikler ile gelen model Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisine sahip olacak. Serinin önceki model olan Xiaomi 11 Ultra gibi yine kamera tarafında piyasanın en iyisi olmayı amaçlayan model Leica ile işbirliği yapıyor.

Xiaomi 12 Ultra

DxOmark listelerinde Leica lensine sahip akıllı telefonların, listenin ilk sıralarında yer aldığını biliyoruz. Bu yüzden Xiaomi 12 Ultra modelinin de  Android camiasındaki en iyi kameralara sahip olan akıllı telefonlar arasında yer alabilir. Önümüzdeki günlerde yeni modelin fiyatı hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Bununla beraber söz konusu cihazın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği de önümüzdeki günlerde belli olacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın .

İlgili Haberler

>> Samsung Akıllı Telefon Satışları Beklendiği Gibi Gitmiyor

>> Yetişkinler İçin Aşk Fragmanı Yayınlandı: Yeni Netflix Filmi