Xiaomi 13 Pro Kamera Konusunda iPhone’cuları Üzecek

Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 Pro, piyasadaki amiral gemisi akıllı telefonlara kafa tutacak kamera özellikleri ile geliyor. İşte yakında tanıtılacak model hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son günlerinde Xiaomi 12 serisi tanıtılmıştı. Geçtiğimiz aylarda ise Xiaomi 12 ve 12 Pro modellerinin Türkiye’ye giriş yaptığını belirtelim. Fiyat tarafında Xiaomi 12, 21.000 TL’lik bir fiyat etiketi sunarken, serinin Pro modelinde ise 25.000 TL‘lik bir fiyat bulunuyor. Serinin Ultra modelinin kamera odaklı olduğunu zaten biliyoruz. Aynı zamanda kamera tarafında Leica aile işbirliği yapması da kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Bu yılın sonlarına doğru tanıtılan Xiaomi 13 serisi hakkında ise yeni detaylar ortaya çıktı. Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinin seramik gövde ile geleceğinin sızıntısını görmüştük. Yakında Çin’de tanıtılması beklenen, serinin Pro modeli hakkında ise yeni detaylar ortaya çıktı. İşte devasa kamerası ile ortaya çıkan yeni model hakkında ayrıntılar.

Xiaomi 13 Pro Kamera Konusunda iPhone’cuları Üzecek

Bildiğiniz üzere piyasada akıllı telefon tarafında Xiaomi 13 serisinin dev rakipleri yer alıyor. Bu modeller, Galaxy S23 Ultra, iPhone 14 Pro Max ve Google Pixel 7 Pro olarak sıralanmış durumda. Söz konusu modeller, özellikle DxOmark tarafında göstermiş olduğu performansı ile adından sıklıkla söz ettirmiş durumda. Galaxy S23 Ultra modeli hakkında ortaya çıkan DxOmark hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmasa da sızdırılan belgelere göre kamera tarafında yine piyasanın en güçlüsü olmayı hedefliyor. Bu yüzden Xiaomi 13 Pro modelinin, özellikle kamera tarafında işinin bir hayli zor olduğunu söyleyebiliriz.-

Fakat ortaya çıkan detaylara göre Xiaomi 13 Pro modeli, sunacağı kamera özellikleri ile saydığımız modellerden daha güçlü olacak gibi duruyor. İddialara göre Xiaomi 13 Pro modeli, geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkan Xiaomi 12S Ultra modeli ile aynı lense sahip olması bekleniyor. Xioami 13 Pro’nun kullanacağı IMX989 lensi, 12S Ultra’ya göre daha da güçlendirilmiş olacak.

Xiaomi 13 Pro

Yukarıdaki görseli incelediğimizde, Xiaomi 13 Pro modeli çekilen fotoğrafı görüyoruz. Xiaomi 13 Pro’nun kamera performansının bu görsele göre değerlendirdiğimiz zaman, piyasadaki en güçlü en başarılı kameralar arasında yer alacağını öngörüyoruz.

İlk olarak Aralık ayında Çin’de tanıtılması beklenen modelin, sonraki aylarda ise Avrupa lansmanının gerçekleşmesi, ardından Türkiye’ye de giriş yapması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy M04 Serinin En Ucuzu Olacak!