Xiaomi Band 7 Beklenenden Pahalı Olabilir!

Xiaomi Band 7

Xiaomi Band 7 modelinin tanıtımına günler kala fiyat tarafında hayal kırıklığına uğrataan gelişme yaşandı. İşte tüm ayrıntılar.

Sonunda yeni cihaz hakkında birçok detayın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde bazı teknik özelliklerine dair sızıntılar ortaya çıkmış olsa da, artık yeni model hakkında daha kesin bilgilere sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. İddialara göre 24 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan etkinlikte Xiaomi Band 7 modeli tanıtılacak. Bu etkinlik ile beraber Redmi Note 11T modelinin tanıtılması da bekleniyordu. Tabii ki ilk lansman Çin’de gerçekleşecek. Yani global tanıtım tarihi henüz bilinmiyor. Fakat Xiaomi Band 7 modeli hakkında birçok bilgiye sahip olduğumuzu belirtelim. Geçtiğimiz günlerde tasarım detayları ve bazı teknik özellikleri belli olan modelin fiyatı hakkında kullanıcıları hayal kırklığına uğratacak gelişme yaşandı. Xiaomi Band 7, beklenenden pahalı olabilir. İşte sızıntılar.

Xiaomi Band 7 Beklenenden Pahalı Olabilir!

Bildiğiniz üzere geçtiğimi yıl tanıtılan Band 6 modelinin, 45 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim. Söz konusu modelin piyasaya sürüldüğü tarihte, ülkemizde dolar kuru düşük olduğu için, akıllı bilekliği uygun fiyata alabilmek mümkündü. Fakat geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan sızıntılara baktığımızda, yeni modelin 55-60 dolar fiyat seviyesine sahip olacağına dair iddialar mevcut. Ülkemiz bazında bu iddiaları değerlendirecek olursak, dolar kuru, geçtiğimiz yıla göre bir hayli yükseldiği için, beklenenden yüksek fiyata sahip olabilir. Türkiye’de şuanda Band 6 modelinin, 500-550 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olduğunu biliyoruz. Fakat geçtiğimiz yıldan bu yana artan dolar kuru ve söz konusu modelin fiyatının, geçtiğimiz yıl çıkan selefine göre daha yüksek bir fiyata sahip olacağı beklentisi, Xiaomi Band 7’nin Türkiye fiyatını önemli derecede etkileyecektir. Fiyat dışında yeni model hakkında bazı teknik sızıntılar da mevcut.

Xiaomi Band 7

İlk olarak ekran tarafına baktığımızda 1.62 inçlik AMOLED bir panelin karşımıza çıktığını belirtelim. Serinin önceki modelinde 1.56 inçlik bir ekran bizleri karşılıyordu. Xiaomi, akıllı bileklik serisinin yeni modelinde 1.62 inçlik bir ekran tercih etmiş. Tabii ki akıllı bileklik tarafında daha büyük bir ekranın kullanılacak olması önemli bir avantaj. Cihazın en dikkat çekici özelliğinin NFC özelliği olduğunu belirtelim. Serinin önceki modellerinde NFC’li ve NFC’siz olmak üzere iki farklı versiyon piyasaya sürülüyordu. Türkiye’ye gelen versiyonunda ise yalnızca NFC’siz versiyon geliyordu. Fakat yakında tanıtılacak olan yeni seride yalnızca tek bir model bulunuyor. Yalnızca NFC’li model Xiaomi B­and 7 ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu yüzden mobil ödeme veya temassız ödeme gibi birçok özellik konusunda Xiaomi Band 7 modelinin, işlevlerini rahatlıkla kullanabileceğiz.

Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Xiaomi Band 7 hakkında yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Fiyat Artışına Devam Edecek Mi? Sonunda Cevap Geldi

>> Samsung Galaxy A13 5G Uygun Fiyatı İle Görüldü!