Android 13 Özellikleri Belli Oldu: Cihazınıza Bakın Hangi Özellikler Gelecek

Akıllı telefonunuzun güncelleme ömrü

Android 13 özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemleri içerisinde yer alan Android düzenli olarak yeni sürüm güncellemesi yapıyor.

Dünyanın en büyük akıllı telefon devleri genellikle Android tercih ediyor. Sadece Apple kendi iOS işletim sistemini kullanıyor. Durum böyle olunca Android son derece kritik bir öneme sahip. Android 12 ve Android 13 ise bu işletim sisteminin son güncellemeleri olarak biliniyor. Birçok kişi özellikle Android 13 konusunda büyük bir meraka sahip.

Android 13 güncellemesi şu anda sadece 3 modele sunuluyor. LG öncülüğünde başlayacak olan Android 13 güncellemesi için ilk ön izleme sürümü yayınlandı bile. Böylece bu yeni işletim sisteminin nasıl bir etki yaratacağı daha rahat görülebilecek. Özellikle kullanıcı memnuniyeti burada en büyük hedefler arasında yer alıyor.

Android 13 özellikleri yavaş yavaş belli oluyor

Ortaya çıkan son detaylara göre Google, kendi işletim sisteminde gizlilik ve güvenliği ön planda tutmaya çalışacak. Güncellenmiş gizlilik özellikleri, yeni gelecek temalar için özel ikon hazırlama ve dil kontrolleri ön plana çıkan özellikler içerisinde yer alıyor.

Android 13 özellikleri

Yeni işletim sistemi ile birlikte gelecek bir diğer önemli özellik ise yeni fotoğraf seçicisi özelliği ile ilgili. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar fotoğraflarını daha rahat bir şekilde seçebilecek. Ayrıca seçilen fotoğraflar üzerinde çeşitli değişiklikler yapılabilecek.

Android 13 ne zaman dağıtılacak

Bu yeni işletim sistemi ile ilgili en büyük meraklardan birisi de ne zaman çıkacağı ile ilgili. Ortaya çıkan son detaylara göre 2022 yılının Haziran ya da Temmuz ayında kararlı bir şekilde bu işletim sistemi kullanıcılara sunulacak. Şu anki sürüm kararsız.

Birçok kişinin henüz Android 12 işletim sistemine alışamadığını söyleyebiliriz. Bunun hemen ardından hızlıca Android 13 çıkacak olması kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu oldu. Gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Android ya da iOS Akıllı Telefonda Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir?

>> Windows 11 Android Desteği Almak Üzere: Yeni Özellikler Yükleniyor