Apple iPhone 13 için ilginç bir karar alabilir

Apple iPhone 13 için ilginç bir karar alabilir

iPhone 13 modelinin ismi
Google News Abone Ol

Apple iPhone 13 için ilginç işle peşinde. Apple, 2021’de kendi geliştirdiği AiP ve RF modüllerini yeni modellerinde kullanmaya başlayabilir.

Apple’ın ilk 5G akıllı telefonları olan iPhone 12 ailesi geçtiğimiz haftalarda satışa sunuldu. Yüksek fiyatlarına rağmen yok satan bu modellerden sonra gözler iPhone 13’e çevrilmişti. ABD pazarında satılan milimetre dalga (mmWave) modeli, Apple’ın kendi tasarladığı paket antenini (Anten-in-Package, AiP) kullanıyor. Yakın tarihli bir rapora göre Apple iPhone 13 modellerinde yine bu anten kullanılacak.

Apple iPhone 13 ile RF modülü değişebilir

Ayrıca Apple, iPhone 13 için kendi RF modülünü de tasarlayacak. Tedarik zinciri kaynaklarına göre, Apple AiP üzerinde kendi kendine araştırmaya devam ettikten sonra, bir sonraki adım kendi RF ön uç modülünü (RF-FEM) geliştirmek olabilir.

Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 13, yumuşak pil teknolojisini benimseyen ilk iPhone modeli olacak. Bu, cihazın dahili alandan tasarruf etmesine ve maliyetleri düşürmesine yardımcı olacak. Raporlara göre iPhone 13 kamera güncellemeleri getirecek ancak çok fazla tasarım değişikliği olmayacak.

Apple iPhone 13

Apple’ın mevcut VCM tedarik zinciri, 2023 yılına kadar tamam gibi görünüyor. Sektör kaynaklarına göre bileşen talebi, iPhone 13 serisinin de dört modele sahip olacağını gösteriyor.

Ayrıca, 2021 ve 2022’deki parça ve bileşenlerin spesifikasyonları da hazır. İstek, iPhone 13 serisinin iPhone 12 serisine benzer dört model anlayışını koruyacağını gösteriyor. 2021 yılında cep telefonu pazarının çok canlı kalması bekleniyor. Durum böyle olursa yeni modellerimiz iPhone 13 mini, iPhone 13, 13 Pro ve 13 Pro Max’imiz olacak.

iPhone 12’nin bileşen gönderileri de daha yüksek. Tahminlere göre iPhone kamera modülündeki VCM bileşenlerinin miktarı yaklaşık 4-6 adet. Tedarik zinciri uygulayıcıları ayrıca iPhone 13 kamera modülünün ciddi bir yükseltmeye sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bununla birlikte, VCM bileşenleri çok fazla değişmemeli. Şu anda, iPhone 11 serisi bileşenleri hala gönderiliyor. Ayrıca son olarak, Apple’ın Japon Dunkichi şirketini satın almaya çalıştığı söyleniyor. Bu satın alma gerçekleşirse, Apple kendi bileşenlerini kendi üreten firma haline gelebilir.

İlgili Haberler

>> Apple, iPhone 6s ve SE 2016’yı iOS 15 ile sonlandıracak mı?

>> iPhone 12 Pro Almak İçin Hangi Ülkede Kaç Gün Çalışmak Gerekiyor? Türkiye Listenin Başında


CEVAP VER