Benzin Fiyatlarına Yeni Zam Gelecek Haberleri Ortalığı Karıştırdı

Otomobil almak isteyenler

Benzin fiyatlarına yeni zam gelecek haberleri bugünlerin en çok konuşulan konuları içerisinde yer alıyor. Düzenli olarak akaryakıta çeşitli zamlar geldiğini söyleyebiliriz. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm ayrıntılara birlikte bakalım.

.

Türkiye’de ne yazık ki akaryakıt fiyatları her geçen hafta artıyor. Böyle bir artışın yaşanmasının nedenlerinden ilki elbette döviz kuru. Dolar tarihin en büyük yükselişini yaptı ve 13,5 TL düzeyine kadar yükseldi. Bu durum ciddi bir döviz problemi oluşmasına neden oldu. Türkiye dışarıdan akaryakıt aldığı için kur artışı fiyatlara yansıdı.

25 Kasım 2021 tarihinde gece 12’de benzin, motorin ve LPG gibi akaryakıt ürünlerine zam gelmişti. Zam 1 lira seviyelerinde olduğu için vatandaş adeta kuyruklara girdi. Bu nedenle genel bir korku havası hakim olduğunu söyleyebiliriz. Ancak ortaya atılan bir iddia endişeyi daha fazla attırdı. 26 Kasım gecesi yeni bir zam yapılacağı söylenmişti.

Benzin fiyatlarına yeni zam haberleri

Ortaya çıkan son detaylara göre 26 Kasım gecesi 46 kuruş benzinde zam yapılacaktı. Motorinde ise 45 kuruş ve LPG’de 25 kuruş zam yapılması planlanıyordu. En azından böyle bir söylenti ortaya çıktığını ifade edebiliriz. Ancak EPDK yetkilileri bunu kesin bir dille yalanladı.

Benzin fiyatlarına yeni zam

Sonuç olarak akaryakıt fiyatlarında herhangi biri zam yapılmadı. Böylece eski fiyatlar geçerli oldu. Ancak Türkiye’nin bazı şehirlerinde akaryakıt fiyatlarının 10 TL seviyelerine kadar ulaştığı görülüyor. Bu durum vatandaşlar için psikolojik sınır eşiği diyebiliriz. 10 TL’yi aşması durumunda herkeste panik havası giderek artacaktır.

Kamu kurumları zam haberlerini yalanladı

Konu ile ilgili EPDK tarafından geniş bir açıklamaya yer verildi. Akaryakıt istasyonlarının yakın takip altında olduğu söylendi. Ayrıca vatandaşlara benzin, motorin veya LPG satılmadığı ile ilgili iddiaların doğru olmadığı belirtildi. Herhangi bir sorun olması durumunda kendilerine başvurabilecekleri hatırlatıldı.

Peki siz özellikle son dönemlerde akaryakıta gelen zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Dünyanın En Güzel Otomobili Bakın Hangisi Oldu: Bu Listeye Yürek Dayanmaz

>> Otomobil Fiyatlarını Yükseltip Satmaya Çalışıyorlar: Büyük İddia


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here