Bitcoin Almak Karlı Bir Yatırım Olabilir Mi?

Bitcoin yükseliş trendine
Google News Abone Ol

Son zamanlarda birçok kişi Bitcoin almak karlı bir yatırım mı sorusunu daha fazla sormaya başladı. Hadi gelin bu kripto para biriminin son zamanlardaki hareketlerine bir bakalım.

Özellikle de bu kripto para biriminin aşırı derecede yukarıya çıkması herkesi ona doğru yönlendirmiştir. Bitcoin fiyatlarında önemli ölçüde yükseliş yaşanmasına rağmen aniden bir değişiklik ortaya çıktı. Hiç beklenmeyen düşüş ile birlikte Bitcoin 16 bin dolar seviyesinin de altına geriledi. Bu durum insanlarda Bitcoin alıp almamak konusunda büyük tereddüt yarattı.

Kripto para piyasalarını olan kişilerin çoğu genellikle hızlı yükseliş veya düşüşlere alışıktır. Yine diğerlerinde olduğu gibi bu kripto para biriminde de aşırı sert düşüşler ve yükselişler yaşanabiliyor. Bitcoin geçen Perşembe 3 bin dolar düşmüştü ve şimdi yine yükseliyor.

Doğru zamanda Bitcoin almak karlı bir yatırım olabilir

Öncelikle bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığını baştan söyleyelim. Ancak Bitcoin özelinde meydana gelen yükselişler bu kripto para biriminin kar getirme ihtimaline sahip olduğunu gösteriyor. Son 2 hafta içerisinde 19,484 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin yeniden umut yaratmış oldu.

Bitcoin almak karlı

Son 24 saat bakıldığında kripto para borsalarının ciddi ölçüde hareketli olduğu görüldü. İlk 10 içerisinde yer alan kripto para birimlerinden sadece bir tanesi yatırımcılar için üzücü sonuçlara yol açtı. Piyasanın kendisini düzeltmesi ile birlikte hepsinde önemli ölçüde yükseliş yaşandı. 

Bitcoin almak karlı bir yatırım gibi görünse bile işin aslına bakarsanız doğru zamanı bulmak oldukça önemli. Doğru zamanda yapılmayan yatırım, genellikle kullanıcıların zarar etmesine neden olabiliyor. Dünya genelinde merkez bankaları Bitcoin ile aralarındaki düşmanlığı bitirmeye çalışıyor. Özellikle de dijital paraların fazlaca kullanılması bunun en önemli nedeni.

Türkiye Merkez Bankası tarafından da yine blok zincir para birimi kurulmaya çalışılıyor. Böylece kripto paraların bir miktar daha güvenilir yatırım araçları olacağını söyleyebiliriz. Ancak aşırı derecede fiyatların düşüş yaşaması aynı zamanda ciddi dezavantaj oluşturuyor.

Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinden yatırım yapacaksanız mutlaka temkinli yaklaşın. Peki siz kripto paralar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Büyük Darbe Aldı: Çin Polisi Kripto Paralara El Koydu

>> John McAfee Yakalandı: Bakın İnsanları Nasıl Dolandırmış!


CEVAP VER