Kripto Paralarda Bu Hafta Yaşananlar: En Hareketli Haftalardan Birisiydi (28 Haziran – 5 Temmuz)

Kripto paralara vergi

Kripto paralarda bu hafta yaşananlar yürek hoplatmaya yetti. Özellikle bazı haberler kripto para dünyasında heyecanı doruklara çıkardı. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar ve bu haftanın kripto para özeti.

. .

Bitcoin gibi devasa bir dijital varlık başta olmak üzere tüm kripto paralar önemli bir hafta geçirdi. Gelen haberlerden bazıları fiyatları olumlu yönde etkilerken bazıları ise tam tersi yönde etki yarattı. Hatta bazı ülkelerin doğrudan ve güçlü bir etkisi bile oldu.

Kripto paralarda bu hafta: El Salvador Bitcoin dağıttı ve madencilik zorluk seviyesi düştü

Kripto para dünyasında en fazla etki yaratan ilk haber El Salvador ile ilgiliydi. Yetişkin nüfusa 30 dolar değerinde Bitcoin dağıtacağını söyleyen bu ülke önemli bir gelişmeye imza attı. Yaklaşık olarak 140 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapan bu ülke böylece önemli bir gelişme sağladı. Ayrıca diğer ülkelere örnek olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto paralarda bu hafta

Kripto paralar ile ilgili bir diğer önemli gelişme ise Bitcoin madencilik zorluğu ile ilgili. Bitcoin madencilik zorluğu ne kadar artarsa madenciler o kadar az kazanıyor. Şu anda madencilerin en fazla kazanç sağlayabileceği dönemdeyiz. İşte tam da bu nedenden dolayı madencilerin Bitcoin için daha fazla ilgi göstermesi beklenebilir.

İngiltere Binance faaliyetlerini durduruyor, BtcTurk kripto para yönetmeliği konusunda açıklama yaptı

Bugünlerde herkesin yüreğini ağzına getirecek bir gelişme yaşandı. Britanya’nın finansal düzenleyici kurumları Binance için önemli bir karara imza attı. Bu markanın ülkedeki tüm aktivitelerini durdurması istendi. Bu durum Binance engelleniyor olarak algılandı. Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto parada fiyat değişikliğine neden oldu.

BtcTurk kripto para yönetmeliği ile ilgili bir açıklama yaptı. Birçok kişi bu yönetmeliğin kripto paralarda bazı sorunlar yaratacağını düşünüyor. BtcTurk tarafından yapılan açıklamalarda herkesin sakin olması gerektiği ifade edildi. BtcTurk CEO’su Özgür Güneri olumsuz bir gelişme beklemediklerini söyledi.

Bu haftanın özeti ile ilgili sizin en çok dikkatinizi çeken konu ne oldu? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Balinalarından İşaret Geldi: Tarihteki En Nadir Olaylardan Birisi Yaşanıyor

>> Analistlerin Ripple Tahmini Yok Artık Dedirtti: 2021 Yılı Çok Hareketli Geçecek

. . . . .