iPhone 14 Pro Ön Kamerada Dünya Lideri Oldu!

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro modeli, DxOmark sonuçları ortaya çıktı. İşte ön kamerada rakiplerine fark atan modelin performans verileri.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Apple, iPhone 14 serisini tanıttı. Söz konusu modellerde en çok ilgi göre cihazın iPhone 14 Pro ve Pro Max olduğunu söyleyebiliriz. Hatta Apple, iPhone 14 ve 14 Max modellerinin üretimini yavaşlattığını açıkladı. Bu yüzden çentikli ekran tasarımı ile karşımıza çıkan iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin daha çok ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Genellikle DxOmark tarafından paylaşılan test sonuçlarında Android akıllı telefonların zirvede olduğunu görmekteydik. Fakat bu durumun en temel sebebi, DxOmark test sonuçlarında iPhone modellerinin dahil edilmemesiydi. DxOmark testinden geçen iPhone 14 Pro modeli, özellikle ön kamera tarafında rakiplerine fark attığını söyleyebiliriz. İşte Apple’ın en güçlü modelinin sunduğu performans.

iPhone 14 Pro Ön Kamerada Dünya Lideri Oldu!

145 puanlık bir kamera performansı puanına sahip olan iPhone 14 Pro modeli, DxOmark’ın küresel kamera sıralamasında ikinci sırayı yer aldı. Söz konusu listede ilk sırada yer alan model ise, Honor’un Magic 4 Ultimate modeli. Honor’un yeni modeli 146 puan ile listede ilk sırada yer alıyor. Yani piyasadaki akıllı telefonların ön kamera performansı konusunda en iyi telefonun Honor Magic 4 Ultimate olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone 14 Pro modelinin kamera performansını genel olarak değerlendirdiğimizde, hem renk doğruluğu açısından hem de çözünürlük açısından en güçlü modeller arasında yer aldığını biliyoruz. Fakat hala Android tarafında, iPhone modellerine kafan tutan modellerin olduğunu bilmek Android camiasını sevindiriyor. Çünkü her ne kadar Apple ve Android  telefonları arasında güçlü bir rekabet olsa da Apple modellerinin zirvede olduğunu, neredeyse her kulvarda Android modellerinden önde olduğunu kabul etmek gerekiyor. Kullanıcıların akıllı telefon alırken dikkat ettiği en önemli özelliklerden biri olan ön kamera tarafında Apple’ın en güçlü modelinin geride bırakılması da Honor için önemli bir avantaj olacaktır.

Fiyat tarafına baktığımızda ise söz konusu Honor modelinin iPhone 14 Pro’dan daha ucuza satıldığını belirtelim. Bu yüzden Android’in Apple’dan önce olduğu konular arttıkça, pazar payları arasında da önemli farklar olacaktır.

İlgili Haberler

>> Altcoinlerde Felaket Senaryoları Yatırımcıyı Korkutuyor: Yüzde 60 Düşüş Olabilir