iOS 16 Kullanıcılara Köklü Değişiklikler Sunacak!

Yeni iOS güncellemesi

Apple’ın işletim sistemi iOS 16 sürümü kullanıcılara yeni teknolojiler ile sunulaca­k. İşte yeni sürüm hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

İddialara göre 6-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilece­k olan etkinlikte, Apple’ın yeni modelleri tanıtılaca­­k. Yeni Apple Watch, iPad ve iMac modelleri hakkında bilgi sahibi olacağınız etkinlikte, iOS 16 hakkında da bazı detayların verileceğine dair sızıntıl­ar mevcut. İddialara göre iO­S 16 sürümünün kod adı; Sidney. Bununla beraber büyük tasarım farklılıklarına da sahip olmayacağ­ı da biliniyo­r.

Görünüm olarak önceki sürümden çok da farklı olmayaca­k. Yeni sürüm, nitelik anlamında yeni özellikler ile karşımıza çıkacak. Özellikle bildirimler ve sağlık izleme özellikleri tarafında kullanıcılara yeni özellikler sunaca­k. İddialara göre i­OS 16 sürümü resmi olarak 2022 sonlarında tanıtılacak. Bununla beraber iOS 16 ile yeni Widget’lar kullanıcıların karşısına çıkabilir. Zaten iOS 15 sürümünde Apple kullanıcıları Widget’lar ile tanışmıştı. Artık bu Widget’lar daha da büyük olaca­k. İşte ortaya çıkan diğer ayrıntılar.

iOS 16 Kullanıcılara Köklü Değişiklikler Sunaca­k!

iOS 16

Apple’ın iOS işletim sisteminin genellikle bir hayli optimize çalıştığını biliyoruz. Bazen önemli hatalar yakalans­a da Apple bu konuda çok titiz bir şekilde hatayı hemen düzeltilebiliyo­r. Fakat yine de Apple’ın hatasız bir sürümle karşımıza çıkması bekleniyo­r. Bununla beraber güvenlik tarafında da önemli güncelleştirmeleri ile karşımıza çıkaca­k.

İddialara göre iOS 16 sürümü A10 ve daha üstü yonga setleri ile donatılm­ış iPhone’larda çalışaca­­k. Yani teknik olarak baktığımızda iPhone 7 ve sonraki modellerde iOS 16 güncellemesinin geleceğini söyleyebiliriz. Apple yıllar önce çıkmış akıllı telefonlarına bile hala yazılım desteği sunmaya devam ediyor. Öyle ki iO­S 16 sürümünün dahi iPhone 7 modelinde geleceğini öğrendik. iPhone 7, 2016 yılında piyasaya sürülen bir akıllı telefon. Üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen hala güncelleme almaya devam edece­­k. Önümüzdeki günlerde iOS 16 ile sunulaca­k özellikleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilme­k için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Ülkemize de Gelecek Xiaomi 12 Lite Uygun Fiyata Sahip Olabilir!

>> Uygun Fiyatlı vivo Y21G Türkiye Yolcusu: İşte Detaylar!