Hogwarts Legacy’deki Sinir Bozucu Detay Kaldırıldı! İşte HP’da Yeni Nefret Edilen Karakter!

Hogwarts Legacy, Hary Potter markasının video oyun tarafında şimdiye dek hazırlanmış en detaylı ve en başarılı markası. Buna şüphe yok. Yine de, bu başarılı ortamda bazı nefret edilen unsurlar da var. Mesela, Uçuç Tozu’nun mucidi Ignatia Wildsmith!

Açık dünya olarak tasarlanan bir oyunda, uzun mesafeleri birkaç saniyede tamamlamamıza yardımcı olan bir büyü, Uçuç Tozu. Peki bu kadar işe yarar bir özelliğin mucidi nasıl olur da en nefret edilen karakterlerden bir tanesi konumuna gelir? Hemen açıklayalım…

Eğer Hogwarts Legacy’yi oynadıysanız, Uçuş Tozu kullandıktan sonra genellikle hep şu sözleri duyuyorsunuz:

“Uçuç Tozu’nu icat etmeden önce sehayatlerin ne kadar zor olduğunu tahmin edemezsin.”

“You can’t imagine how inconvenient travel was before I invented Floo Powder.”

“Tamam, anladık, önemli bir işe imza attın, ama biraz da sus yahu! Her seferinde niye aynı şeyleri tekrarlıyorsun ki?”

İşte bu düşünce yapısında olan ve artık karakterden nefret etme boyutuna gelen binlerce oyuncu var. Konudan nihayet Avalanche Software da haberdar oldu ve güncelleme yayınlandı!

Yapımcılar, Hogwarts Legacy’nin online bağlantı tarafında yaşanan sorunlarını ortadan kaldırmak ve daha iyi ışın izleme görselliği sunabilmek için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, listede bahsi geçmese de Ignatia Wildsmith’le de ilgili detaylar içeriyor. Zira Wildsmith, güncelleme sonrasında artık daha nadir konuşuyor. Yani artık her seferinde aynı sözleri duymak zorunda değilsiniz.

Hogwarts Legacy'deki Sinir Bozucu Detay Kaldırıldı! İşte HP'da Yeni Nefret Edilen Karakter!

Oyun hakkında merak edilen bazı sorular ve cevapları

– Oyunu oynamadan önce, kitapları okumam ve filmleri izlemem gerekir mi?

Oyun, daha önce hazırlanan eserlerle güçlü bağlantılar içermiyor, ama yine de bu büyülü dünyayı daha iyi anlayabilmeniz için ve bu süreci kısa tutmak için en azından filmlerini izlemenizde yarar var.

– Oyunda Harry Potter ve diğer tanınmış karakterler var mı?

Hayır, yok. Oyun, Harry Potter’ın hikâyesinin anlatıldığı dönemin yaklaşık 100 yıl öncesinde, farklı bir karakteri anlatıyor, farklı bir dönemi işliyor.

– Hogwarts Legacy’de hangi oyun motoru kullanılıyor?

Unreal Engine 4 kullanılıyor. Genel olarak başarılı görsellerle karşılaşabilirsiniz. Yine de PC tarafında zaman zaman ufak tefek hatalarla, performans sorunlarıyla karşılaşabiliyorsunuz.

– Oyunda Quidditch maçları var mı?

Hayır, yok. Önümüzdeki dönemde sırf bu maçlara yönelik bir DLC paketinin hazırlanabileceği konuşuluyor. Yine de oyunda pek çok heyecanlı yarışa katılabileceğinizi belirtelim.

– Oyun, kaç saatlik deneyim sunuyor? Multiplayer var mı?

Hogwarts Legacy’nin senaryo modunu tamamlayabilmek için en az 35 saatlik bir sürece ihtiyacınız var. Etrafı gezer ve yan görevleri de yaparsanız, bu kez 70 saatlik doyurucu bir serüven sizi bekliyor.

Ve hayır, oyunda multiplayer modlara yer verilmemiş.

İlgili Haberler

>> Samsung, Kullanıcıları Yanıltıyor mu? Galaxy S23 Ultra İle Çekilen Fotoğraflar Sahte mi?