Huawei Mate 50 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Huawei Mate 50

Huawei Mate 50 serisinin tanıtım tarihi belli oldu. İşte dev rakibi ile neredeyse aynı tarihte piyasa sürülecek olan seri hakkında tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Huawei, bir süredir ABD ambargosu ile karşı karşıya. Bu durumdan dolayı bütün Huawei cihazlarında Google Play Hizmetleri kullanılamıyor. Haliyle bu hizmetlerin kullanılmamasının çok büyük sonuçları mevcut. Özellikle Google Haritalar, Google Play Store gibi önemli yazılımların kullanılmaması, Huawei cihazlarını olumsuz yönde etkiledi. Bu yüzden son 1 yılda Huawei cihazlarının bu sorundan muzdarip olduğunu biliyoruz.

Fakat Huawei, geliştirdiği aplikasyon mağazası ve diğer sistemleri ile, kendi bünyesi altındaki cihazlarına entegre ettiği teknolojisi ile, sektörde tutunmaya devam ediyor. Hal böyle olunca Huawei’nin yeni cihazları karşımıza çıkmaya devam ediyor. Huawei, bir süredir kullanıcılar ile buluşmaya hazırlandığı Mat­e 50 serisinin tanıtım tarihine ilişkin yeni gelişmeler yaşandı. Söz konusu model hakkında bazı detaylar gündeme gelmişti. Fakat serinin Pro modeli hakkında henüz ortaya çıkan bir ayrıntı belli değildi. Sonunda ülkemizde de satışa sunulması beklenen modelin, tasarım detayları, teknik özellikleri belli oldu. Bununla beraber söz konusu modellerin tanıtım tarihi de ortaya çıktı. İşte dev rakibi ile neredeyse aynı tarihte piyasa sürülecek olan seri hakkında tüm ayrıntılar.

Huawei Mate 50 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Mate 50

iPhone 14 serisinin 7 Eylül tarihinde piyasaya sürüleceğini biliyoruz. İddialara göre Mate 50 serisi de 6 Eylül tarihinde, yani dev rakibinden bir gün önce piyasaya sürülecek. Bu tarihin bir hayli iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü söz konusu serinin Ekim ayında tanıtılacağı iddia ediliyordu. Fakat Huawei’nin Mate 50’yi 6 Eylül tarihinde tanıtılması, direkt olarak iPhone 14 ile rakip olarak gösterileceği anlamına gelir. Bu yüzden iki markanın satışları birbirini önemli ölçüde etkileyecektir.

Harmonys OS 3.0 cihazını ilk kullanacak olan cihazların da Mate 50 serisi olduğu iddia ediliyor. Teknik detayları hakkında henüz bir sızıntı bulunmasa da kamera alanında da yeni teknolojiler sunması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Ayrıca yeni modellerin Türkiye’ye de geleceğine dair iddialar mevcut. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> YouTube Tesla Videosunu Kaldırdı: Nedenine Çok Şaşıracaksınız