Huawei Mate 50 Serisi Piyasayı Sallamaya Geliyor!

Huawei Mate 50

Huawei Mate 50 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte tanıtım tarihi belli olan yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

ildiğiniz üzere Huawei, bir süredir ABD ambargosu ile karşı karşıya. Bu durumdan dolayı bütün Huawei cihazlarında Google Play Hizmetleri kullanılamıyor. Haliyle bu hizmetlerin kullanılmamasının çok büyük sonuçları mevcut. Özellikle Google Haritalar, Google Play Store gibi önemli yazılımların kullanılmaması, Huawei cihazlarını olumsuz yönde etkiledi. Bu yüzden son 1 yılda Huawei cihazlarının bu sorundan muzdarip olduğunu biliyoruz.

Fakat Huawei, geliştirdiği aplikasyon mağazası ve diğer sistemleri ile, kendi bünyesi altındaki cihazlarına entegre ettiği teknolojisi ile, sektörde tutunmaya devam ediyor. Hal böyle olunca Huawei’nin yeni cihazları karşımıza çıkmaya devam ediyor. Huawei, bir süredir kullanıcılar ile buluşmaya hazırlandığı Mat­e 50 serisinin tanıtım tarihine ilişkin yeni gelişmeler yaşandı. Söz konusu model hakkında bazı detaylar gündeme gelmişti. Fakat serinin Pro modeli hakkında henüz ortaya çıkan bir ayrıntı belli değildi. Sonunda ülkemizde de satışa sunulması beklenen modelin, tasarım detayları, teknik özellikleri belli oldu. Bununla beraber söz konusu modellerin tanıtım tarihi de ortaya çıktı. İşte ayrıntılar.

Huawei Mate 50 Serisi Piyasayı Sallamaya Geliyor!

Huawei Mate  50 serisi, Eylül ayında sevenleri ile buluşacak. Ayrıca söz konusu serinin Türkiye’ye de geleceği iddia ediliyor. Harmony OS 3.0 işletim sistemi ile gelecek modellerin Kirin 9000S işlemcisini kullanacağı da biliniyor. Tasarım detaylarını incelediğimizde, daire biçiminde konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu ile gelecek olan Mate 50 serisi ile birlikte üç model bizleri karşılayacak. Bu modeller Huawei Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS olacak. RS modelinin Türkiye ihtimali üzerine henüz bir ayrıntı ortaya çıkmamış olsa da Mate 50 ve Pro modellerinin geleceği iddia ediliyor.

Huawei Mate 50

Harmonys OS 3.0 cihazını ilk kullanacak olan cihazların da Mate 50 serisi olduğu iddia ediliyor. Teknik detayları hakkında henüz bir sızıntı bulunmasa da kamera alanında da yeni teknolojiler sunması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Ayrıca yeni modellerin Türkiye’ye de geleceğine dair iddialar mevcut. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 200 MP Kamera İle Geliyor: İşte İlk Ayrıntılar