Huawei P serisi yeni bir model ile tanışıyor. İşte karşınızda Huawei P50 !

Huawei P serisi

Huawei P serisi yeni bir modeli ailesine katmak için hazırlanıyor. İşte Huawei P50 modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Piyasaya girdiği ilk günden bu yana çok hızlı bir gelişme sergileyen Huawei, şirket değeri olarak da hızlı bir ivme kazandı. Bu hızlı ilerleme süreci ABD tarafından pek hoş karşılanmadı ve büyük bir engelleme operasyonu başladı. Bunun sonucunda Huawei, bütün ABD şirketlerinin hizmetlerinden engellendi. Tayvan merkezli çip üreticisi TSMC de firmayı engelleyenler listesine girdi. Fakat bu süreçten sonra akıllı telefon alanında Huawei için ne kadar zor zamanlar olsa da, bir şekilde ilerleyebildi diyebiliriz. Kendi aplikasyon uygulaması dahil birçok hizmeti yeni telefonlarında uygulamaya başlayan Huawei, her ne kadar ön yargı ile karşılanıyor olsa da kusursuz çalışıyor. Fakat bazı durumlarda tabii ki Google Play hizmetlerine ihtiyaç duyuyor. Bunun gibi konularda hala eksik kaldığını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz aylarda yeni P50 serisinin yüksek çözünürlüğe sahip render görüntüleri ortaya çıkmıştı. Ardından yeni model hakkında bazı temel özelliklere de sahip olduk. Haftalardır karşımıza çıkan sızıntılara bir yenisi daha eklenti. İddialara göre Huawei P50 modelinin tanıtım tarihi belli oldu!

Huawei P serisi yeni bir model ile tanışıyor

Çin sosyal medya platformu Weibo’da güvenilir kaynak tarafından yapılan sızıntıya göre, Huawei P50 serisinin tanıtımı 29 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. Söz konusu modellerin karşımıza çıkacağı etkinlikte, P50 serisine ait 3 farklı model karşımıza çıkacak. Bu modeller Huawei P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus olarak karşımıza çıkacak. Aynı zamanda bu modellerin 5G desteğine de sahip olması bekleniyor. Bununla beraber, bazı bölgeler için 4G destekli modellerin de özel olarak üretileceği iddiaların arasında bulunuyor.

Huawei P serisi

Snapdragon 888 işlemcisinin 4G versiyonunu da içerecek olan yeni modelin Türkiye’de de satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Önümüzdeki günlerde Huawei P serisi yeni modelleri hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkacaktır. Daha fazlasından haberdar olabilmek için beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy F42, uygun fiyatlı 5G model olarak karşımıza çıkacak

>> Realme GT 5G modelinin küresel tanıtımı gerçekleşti: Türkiye’ye gelebilir