iPhone 14 Ekran Tasarımı Gün Yüzüne Çıktı: Apple’dan Büyük Yenilik!

Apple piyasa değeri

iPhone 14 ekran tasarımı hakkında yeni sızıntılar gerçekleşti. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Yıllardır farklı iPhone modellerinin farklı teknolojileri ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Fakat genel olarak bu durumu değerlendirdiğimizde, daha önce Android tarafında çıkan özelliklerin yıllar sonra iPhone tarafında karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Örneğin yıllardır Android tarafında karşımıza çıkan yüksek tazeleme oranına sahip paneller, iPhone camiasına yeni yeni giriş yapmaya başladı. Bununla beraber zamanında Android’de kullanılan özelliklerin de iPhone tarafına yıllar sonra geldiğini söyleyebiliriz.

iPhone kullanıcılarının bu konuda en çok mustarip olduğu nokta ise, çentikli ekran tasarımı idi. iPhone, her ne kadar çentikli ekran tasarımını yıllar önce getirdiğinde büyük bir ilgi odağı haline gelmiş olsa da, üzerinden yıllar geçmesine rağmen asla bu ekran tasarımdan vazgeçmedi. Çoğu iPhone kullanıcısı bu durumdan şikayetçi iken, iPhone bu konuda hiçbir değişiklik yapmadı. Yıllarca, her sene artık yeni iPhone modellerinin ekranında çentikli ekran kullanılacağına dair sızıntılar gerçekleşse de bu sıkıntılar asla gerçeği yansıtmadı. Fakat sonunda artık iPhone 14 modelinin tasarımının çentikli ekran tasarımı ile gelmeyeceği kesinleşti diyebiliriz. İşte ortaya çıkan görseller.

iPhone 14 Ekran Tasarımı Gün Yüzüne Çıktı: Apple’dan Büyük Yenilik!

iPhone 14

Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde, iPhone 14 serisinde sunulacak, hatta Pro modelinde kullanıcıların karşısına çıkması beklenen ekranı incelediğimizde, delikli ekran tasarımına sahip bir panelin karşımıza çıktığını görmekteyiz. Android modellerde karşımıza çıkan delikli ekran tasarımları ile karşılaştırdığımızda, daha farklı bir yapı bizleri karşılıyor.

Görsellere göre Apple, kamera tarafında delikli ekran tasarımı kullanırken, söz konusu kameranın yanında bulunan sensörler ise farklı bir delikli ekran yapısı ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül Ekim ayında tanıtılması beklenen iPhone 14 serisi modelleri hakkında aktarılanlar bu kadar. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında ortaya çıkan render görüntüleri illaki olacaktır. Fakat genellikle yeni modellerin tanıtımına, ancak 1-2 ay kala ortaya çıkan görseller, gerçeği yansıtıyor.

İlgili Haberler:

>> Sonunda iPhone 14 Android’in 5 Yıldır Kullandığı Teknolojiyi Kullanacak!

>> Rusya Kripto Para Madencilerini Ülkeye Çağırıyor: Dijital Varlıklar Yükselebilir