iPhone 14 Pro Max İşte Böyle Görünecek!

iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Pro Max modeli hakkında yeni ayrıntılar belli oldu. İşte yakında tanıtılacak serinin tasarım detayları ve ortaya çıkan özellikler.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde iPhone 14 serisi hakkında birçok detay ortaya çıkmıştı. Özellikle yeni seride tasarım anlamında önemli değişiklikler olacağını biliniyor. Bu değişikliklerin en temel sebebi ise, serideki Mini modelin piyasadan kaldırılıyor olması. iPhone 14 Mini yerine iPhone 14 Max piyasaya sürülecek. Bununla beraber serinin Pro ve Pro Max modellerinde delikli ekran tasarımının kullanılması bekleniyor. Bazı kaynaklar seriye ait tanıtılacak 4 modelin delikli ekran tasarımını kullanılacağını iddia etmişti. Fakat büyük ihtimalle yalnızca serinin 2 modelinde bu tasarım söz konusu olacak. Tanıtımına aylar kalan iPhone 14 serisinin en güçlü modeli olarak tanıtılacak olan Pro Max modelinin tasarım detaylarına ait yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte tüm sızıntılar.

iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Pro Max İşte Böyle Görünecek!

iPhone 14 Pro Max

Paylaşılan görselleri incelediğimizde, serinin önceki modellerinden daha büyük bir arka yüzey bizleri karşılıyor. Ayrıca kamera tarafında yine üçlü kamera kurulumu bulunurken, kamera çıkıntısının serinin önceki modellerinden biraz daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ortaya çıkan diğer detayları incelediğimiz zaman ise, iddia edildiği gibi delikli ekran tasarımı bizleri karşılayacak. Bu delikli ekran tasarımında bulunan ve FaceID sensörü yine bizleri karşılamaya devam edecek. Çerçeve kısmına baktığınızda ise en boy oranının serinin önceki modellerinden farklı olduğunu görmekteyiz. 19.5:9 olan ekran oranı 20:9 oldu. Artık daha uzun bir ekrana sahip bir model olarak karşımıza çıkacak.

iPhone 14 Pro Max

Kamera tarafında daha büyük bir çıkıntıya sahip olacak model 48 MP kamera ve 12 MP ana kamera ile gelecek. Bu ekranınızı 6.7 inç büyüklüğünde olacağı da biliniyor. Genel olarak tasarım hatlarını incelediğimizde, hemen hemen serinin önceki modelleri ile benzer bir tasarım anlaşışının hakim olduğunu görmekteyiz. Fakat teknik tarafta, daha güçlü bir işlemci ve daha iyi bir lens bulunacak. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Kaydırılabilir Ekran Tasarımı İle Zirveye Oynayacak!

>> Snapdragon 8 Gen1+ Tanıtımı Ertelendi: Daha Zaman Var!