Samsung Galaxy Z Fold 4 Ve Z Flip 4 Gücüne Güç Katacak!

Galaxy Z Fold 4

Samsung’un katlanır modelleri Z Fold 4 ve Z Flip 4 modellerinin yeni bir işlemci ile geleceğine dair söylentiler mevcut. İşte detaylar.

Farklı telefon tasarımlarının karşımıza çıktığı bu yıllarda, özellikle katlanır modeller tercih edilen cihazlar arasında yer alıyor. Samsung’un ise bu konuda öncü olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü piyasaya sürdüğü Z Flip Ve Z Fold serileri, en çok tercih edilen katlanır ekranlı akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Z Flip ve Fold 3 serisinin halefi olarak tanıtılacak Z Fold 4 ve Z Flip serileri hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıkmıştı. Hem tasarım anlamında hem de teknik özellik anlamında yeni özellikler ile karşımıza çıkacak olan modellerin, işlemci tarafında da ortaya çıkan sızıntıları mevcut. İşte detaylar.

Samsung Galaxy Z Fold 4 Ve Z Flip 4 Gücüne Güç Katacak!

Galaxy Z Fold 4

Geçtiğimiz günlerde seriye ait tanıtılacak 2 modelin de Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1+ yongasına sahip olacağı öne sürülüyordu. Söz konusu işlemci hakkında ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde, Android tarafında en güçlü yonga seti olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Ayrıca 4 nm üretim sürecinden geçtiğini de belirtelim. 4 nm üretim sürecinden geçiyor olması, piyasadaki diğer işlemcilere göre önemli bir avantaj sağlıyor. Çünkü bu işlemcinin, kullanıcılara kattığı en büyük avantaj, hem yüksek performans sergilemek hem de bu performansı daha düşük bir güç tüketimi ile karşımıza çıkartıyor olması. Bu yüzden 4 mm mimarili bir işlemcinin yeni modellerle karşımıza çıkacak olması piyasadaki en güçlü akıllı telefonlar arasında yer alabileceğini gösterir.

Galaxy Z Flip 4

Geçtiğimiz günlerde Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1+ işlemcisinin yakın tarihte bizleri karşılayamayacağı öne sürülmüştü. Bu durumun en temel sebebi ise salgın ve çip krizi olarak nitelendiriliyor. Bu yüzden bu ay tanıtılması beklenen Snapdragon 8 Gen1+ işlemcisini, bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürüleceği öne sürüldü. Zaten Samsung’un katlanabilir modellerinin de önümüzdeki aylarda tanıtılacağını belirtelim. Bu yüzden Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 modellerinde Snapdragon 8 Gen1+ işlemcisinin kullanacağı kesin diyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Samsung Kaydırılabilir Ekran Tasarımı İle Zirveye Oynayacak!

>> Snapdragon 8 Gen1+ Tanıtımı Ertelendi: Daha Zaman Var!