iPhone 14 serisinin ekranları hakkında sevindiren iddia: İşte detaylar

iOS'a Geri Döndü

iPhone 14 modelleri hakkında yeni bir sızıntı gerçekleşti. Ortaya çıkan iddialar ise, yeni modellerin ekranları yönünde. İşte tüm detaylar.

Akıllı telefon dünyasında karşımıza çıkan yeni teknolojilerin genellikle ilk olarak Apple tarafından ortaya çıktığını gözlemlemekteyiz Fakat son zamanlarda Apple’ın söz konusu teknolojileri diğer markalardan daha sonra getirdiğini söyleyebiliriz. Bunlardan en büyük örnek gösterebileceğimiz konu ise ekran tazeleme oranı.

Neredeyse çoğu teknoloji devinin amiral gemisi modellerinde yüksek tazeleme oranına sahip ekranlar kullandığını biliyoruz. Fakat çoğu marka yıllardır bu özelliği kullansa da Apple tarafında hala tazeleme oranı yüksek ekran konusunda bir adım görmemiştik. Sonunda yakın zamanda iPhone 13 Pro modelinin 120 Hertz OLED panele sahip olacağına dair bir sızıntı gerçekleşmişti. Hatta söz konusu modelin seri üretime geçildiğini dair açıklamalar da mevcut. İşte daha iPhone 13 tanıtılmadan iPhone 14 hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

iPhone 14 serisinin ekranları hakkında sevindiren iddia!

Henüz iPhone 13 serisi tanıtılmadığı halde iPho­ne 14 serisi hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Bildiğiniz üzere iPhone 13 serisinde yalnızca iPhone 13 Pro modeline 120 Hertz tazeleme oranına sahip ekran paneli kullanacağı biliniyordu. Fakat iPhone 14 ailesinde bu konu tamamen tersine dönüyor. İddialara göre iPhon­e 14 ailesinin tüm üyeleri 120 Hertz tazeleme oranına sahip LTPO OLED panellere sahip olacak.

iPhone 14

LG paneli kullanacak olan Apple tüm iPhone 14 modellerinde bu ekranı kullanıcılara sunacak. Çoğu markada görmüş olduğunuz 120 Hertz tazeleme oranına sahip ekran paneli yıllar sonra Apple modellerine de geliyor. iPhone 13 serisinde yalnızca Pro modeline görecek olduğumuz özellik tüm iPhone 14 modellerini ise 2022 yılının Eylül ayı itibariyle karşımıza çıkacak.

Henüz tanıtım zamanına bir yıldan daha uzun bir süre olan iPho­ne 14 modelleri hakkında ilk sızıntı gerçekleşti. Önümüzdeki günlerde ise iPhone 13 modelleri hakkında daha fazla bilgi sızdırılacaktır. Daha fazla sızıntılardan haberdar olabilmek için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> iPhone Wi-Fi Hatası ile Bazı Ağ İsimleri Bağlantıyı Kesebiliyor

>> Mavi Ekran Tarihe Karışabilir: Windows 11 Bir Geleneği Bitiriyor