Türkiye Bitcoin Alsın Önerisi Gündeme Bomba Gibi Düştü

Bitcoin 2021 sonunda yükselişe

Türkiye Bitcoin alsın önerisi son günlerin en çok konuşulan konuları içerisinde yer alıyor. Kripto para devinin iyice artış göstermesi bazı ülkeleri buna yönlendirebilir. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Bazı yatırım şirketleri kripto paralar üzerinde çok fazla duruyor. Onlara göre sadece geleceğin değil. Şu anın bile en önemli belirleyicileri arasında kripto paralar bulunuyor. MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor bu alanların en önemli yatırımcıları içerisinde yer alıyor. Kendisi neredeyse sürekli olarak Bitcoin alması ile biliniyor.

Hatırlayacağınız üzere bir dönem Bitcoin hızlı bir şekilde düşüş yaşamıştı. MicroStrategy yaşanan bu düşüş ile birlikte korkuya kapılmadan sürekli olarak yeniden Bitcoin aldı. Böylece onu ayakta tutan kuruluşlar arasında yer aldı. Bu şirketin kurucusu ise Türkiye örneği verdi. Ona göre Türkiye’nin 5 milyar dolarlık Bitcoin alması ile birlikte 5 sene içerisinde bu 50 milyar dolar olacak.

Türkiye Bitcoin alsın önerisi ünlü yatırımcıdan geldi

Para birimi değersizleşen Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler için çeşitli çözüm önerileri sunuluyor. Herkesin farklı bir çözüm önerisi sunduğunu söyleyebiliriz. Ancak ilk defa farklı bir öneri geldi. Sadece 5 milyar dolarlık Bitcoin alınması halinde Türkiye’nin 50 milyar dolara sahip olabileceği söylendi.

Türkiye Bitcoin alsın önerisi

MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor El Salvador örneği hakkında da konuştu. Kendisi kesinlikle yatırımın doğru olduğunu düşünüyor. Türkiye ile ilgili Bitcoin önerisinde bulunan ünlü yatırımcı 110 bin civarında Bitcoin satın aldı. Şu anda bu teknolojinin en önemli yatırımcıları içerisinde yer alıyor.

Finansal sistemler iyice dijitale kayıyor

Özellikle son dönemlerde finansal sistemlerin iyice dijitale doğru kaydığı görülüyor. Kripto paralar bunun en üst seviyesi diyebiliriz. Michael Saylor tarafından yapılan açıklamalara göre sadece saniyeler içerisinde tüm San Francisco’yu ekonomik açıdan başka bir yere taşımak mümkün.

Bitcoin ve diğer kripto paralar işte tam olarak bunu sağlıyor. Peki siz onun açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Cüzdanlarına İlgi Hiç Olmadığı Kadar Yüksek: El Salvador Bankaları Yaktı

>> Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Üzerinde Yoğunlaşıyor: Büyük Gelişmeler Yaşanıyor