Squid Game video oyunu olacak: Netflix bombayı patlattı

Squid Game video oyunu

Squid Game video oyunu olarak geliyor. Netflix konu ile ilgili bomba gibi bir hazırlık yapıyor. Hadi gelin merak edilen bütün detaylara birlikte göz atalım.

Netflix bugüne kadar birçok proje geliştirdi. Projeler genellikle ciddi ölçüde kabul gördü. Şirketin yeni projesi ise Squid Game ile ilgili olacak. Netflix öyle bir hamle yaptı ki herkesin aklına kazınacak gibi görünüyor. Bu dizi kullanıcıların karşısına oyun olarak geliyor.

Netflix oyun dünyasına girmek istediğini defalarca gösterdi. Hatta bu konuda oyun stüdyoları bile satın alan şirket böylece konu ile ilgili ne kadar ciddi olduğunu bir kere daha gösterdi. Şimdi ise bir diğer önemli ciddi adımı atıyor. Bu oyun kısa bir süre içerisinde gerçek hayatta da oynanabilecek.

Squid Game video oyunu büyük ilgi görebilir

Netflix ile ilgili gelen sızıntılara göre şirket bu diziyi oyun olarak karşımıza çıkaracak. Ancak oyunun nasıl oynanacağı hakkında henüz hiçbir detay ortaya çıkmadı. Bu nedenle tamamen muamma olduğunu söyleyebiliriz. Sadece bazıları konu ile ilgili tahminlerde bulunabiliyor.

Squid Game video

Sadece mobil oyunlarda oynanabilen bu girişim önümüzdeki günlerde yeni bazı detaylar verecek. Bu detayların Netflix yeni projeleri hakkında önemli ipuçları sunması bekleniyor. Tüm dünyada büyük bir etki oluşturmayı başaran bu dizi muhtemelen kısa süre içerisinde birçok kişi tarafından kullanılır hale gelecek.

Netflix oyun dünyasına girmekte kararlı

Küresel oyun endüstrisi tahminlerin çok daha üzerinde büyüdü. Bu durum aynı zamanda devasa şirketlerin oyun sektörüne girmesinde neden oldu. Bunlardan birisi de Netflix olacak gibi görünüyor. Apple ve Google oyun endüstrisinin ne kadar büyük bir potansiyel barındırdığını gördü ve bu alana giriş yaptı.

Dünyanın en büyük video platformları içerisinde yer alan Netflix kısa bir süre içerisinde bu sektöre girip büyüyebilir. Hatta Squid Game bu konuda bir ilk olacak. Şirket oyun sektörüne girdiğinde nasıl bir tepki göreceğini merak ediyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Twitch Hackerların Elinde Oyuncak Oldu: Çok Fena Dalga Geçtiler

>> Epic Games Bedava Oyun Dağıtıyor: İşte Haftanın Ücretsiz Oyunu