Oppo A97 5G Yolda: Bu Fiyata 5G Telefon!

Oppo A97

Oppo A97 5G modeli, bazı sertifikasyon kuruluşlarında sızdırıldı. İşte Türkiye ihtimalli uygun fiyatlı 5G model hakkında tüm ayrıntılar.

Oppo A serisi modellerin, genellikle uygun fiyatla karşımıza çıktığını biliyoruz. Özellikle orta segment akıllı telefonlar ülkemizde bir hayli ilgi görüyor. Bu yüzden Oppo A serisi modellerin, özellikle son yıllarda Reno serisinden dahi daha çok satıldığını söyleyebiliriz. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Oppo A97 5G modeli, China Telecom web sitesinde görüntülendi. Artık söz konusu model hakkında birçok bilgiye sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Bununla beraber A serisine ait çoğu modelin ülkemize de giriş yaptığını biliyoruz. Bu yüzden A97 5G’nin de Türkiye’ye geleceği tahmin ediliyor. İşte fiyat bilgisi dahi ortaya çıkan uygun fiyatlı 5G model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo A97 5G Yolda: Bu Fiyata 5G Telefon!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, ön panelinde 6.56 inçlik LCD bir panel karşımıza çıkıyor. Genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlarda LCD paneller kullanıldığını biliyoruz. Bu yüzden çok da sorun yaratmayacak bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca söz konusu model, 8 GB ve 12 GB olmak üzere iki farklı RAM kapasitesi bizleri karşılıyor. Bu RAM’i desteklemek için ise 256 GB dahili depolama alanı bulunacak. Tabii ki uygun fiyatlı bir modele göre 256 GB’lık depolamanın yeteceğini söyleyebiliriz.

Oppo A97

Kamerada 48 MP ana kamera ve 2 MP ikinci kamera yer alıyor. Ön tarafında bulunan kamera ise 8 MP çözünürlüğünde olacak. Pil tarafında ise 5000 mAh’lik bir kapasite bulunuyor. Fakat söz konusu modelde hızlı şarj desteğinin olup olmayacağı henüz belli değil. Fiyatta ise 350 dolarlık bir fiyat etiketi bizleri karşılıyor. Söz konusu fiyatı TL’ye çevirdiğimizde ise 6000 TL’lik bir fiyat etiketi bizleri karşılıyor. Tabii ki bu fiyat etiketine vergiler vs. eklendiği zaman 8000 TL’leri geçecektir.

Oppo A97

Ülkemizde genellikle 5G destekli orta segment akıllı telefonların 7000-8000 TL civarında satışa sunulduğunu biliyoruz. Bu yüzden söz konusu model 8000 TL civarında satışa sunulduğu takdirde, beklenen ilgiyi görecektir. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Instagram Hesabınızı Sigortalamak İster Misiniz?

>> Huawei Nova 10 Tanıtıldı: Kartlar Yeniden Dağıtılıyor!