İşte En Ucuz 5G Telefon Oppo K10 5G!

6000 TL Altı telefonlar

Türkiye’ye de satışa sunulması beklenen en ucuz 5G telefon olarak anılacak Oppo K10 5G Çin’de satışta. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlar, ülkemizde en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Çünkü son yıllarda, çip krizi ve dolar kurundan dolayı karşımıza çıkan artış nedeniyle, çoğu teknolojik aletin fiyatı artmış durumda. Özellikle akıllı telefon tarafında fiyatların uçtuğunu söyleyebiliriz. Türkiye’ye baktığımızda da, 2000-3000 TL’ye alabileceğimiz bir akıllı telefonun şuanda 8000 TL’lere kadar yükseldiğini görmekteyiz. Bu yüzden akıllı telefon tarafında uygun fiyatlı modeller tercih ediliyor.

5G teknolojisinin farklı ülkelerde yaygınlaşmasından sonra 5G destekli akıllı telefonlar da piyasada 4G modellerden daha çok satılıyor. Fakat Türkiye’de henüz 5G desteği olmadığı için 4G bağlantısına sahip akıllı telefonlar tercih ediliyor. Bazı kaynaklar, Türkiye’nin yakında 5G desteğine geçeceğini iddia ediyor. Bu yüzden 5G destekli akıllı telefonların da tercih edilmeye başlandığını söyleyebiliriz. Fakat 5G destekli telefonların 4G modellere göre daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Oppo’nun Türkiye’de de satışa sunulması beklenen K10 5G modeli, uygun fiyattan satışa sunulacak. İşte tüm ayrıntılar.

İşte En Ucuz 5G Telefon Oppo K10 5G!

5G desteği ile karşımıza çıkan cihazın, işlemci tarafında ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 8000 Max işlemcisine sahip olduğunu görmekteyiz. Genel olarak bu işlemci ile piyasaya sürülen akıllı telefonları incelediğimizde, performans odaklı bir model olduğunu söyleyebiliriz. Pil tarafına baktığımızda ise 5000 mAh’lik pilin, yeni modelde bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu pili desteklemek için ise 67W hızlı şarj desteği kullanıcıların karşısına çıkıyor.

En Ucuz 5G Telefon

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde üçlü kamera kurulumunun karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bu kameraların 64 MP ana kamera 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP kamera olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Ön paneline baktığımızda ise delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Genellikle Oppo modellerinde alışık olduğumuz ekranın sol üst tarafına konumlandırılmış delikli ekran tasarımının bulunduğunu görmekteyiz. Bu ekranda bulunan kamera ise 16 MP çözünürlüğünde. Ayrıca söz konusu ekranın 6.59 inç boyutunda ve 120 Hz tazeleme oranına sahip Full HD panel olduğunu da belirtelim. Fiyatı ise 241 dolar civarında.

İlgili Haberler

>> 2022 Yılında Piyasaya Sürülen En Güçlü 5 Telefon!

>> Huawei Yeni Kablosuz Kulaklığı Freebuds 5i Yolda!