Oppo Reno8 Lite Piyasaya Sürüldü: Değişen Tek Şey İsmi!

Reno8 Lite

Oppo Reno8 Lite piyasaya sürüldü. Serinin önceki modeli ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere Oppo Reno serisi, fiyat performans alanında modeller ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Özellikle ülkemizde satılan Reno serisi modellerinin, orta segmentte en çok ilgi gören cihazlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Uzun süredir beklenen ve hakkında birçok söylenti ile karşımıza çıkan Oppo Reno 8 Lite modeli piyasaya sürüldü. Genel olarak söz konusu modeli değerlendirdiğimizde, hem fiyat tarafında hem de özellik tarafında kullanıcıları son derece memnun edecek bir model olacağını söyleyebiliriz. Fakat halefinden herhangi bir farkı bulunmaması kullanıcıları üzdü. Yani söz konusu model, serinin önceki modeli olan Reno7 Lite ile aynı özelliklere sahip. İşte serinin uygun fiyatlı modeli olan orta segment cihazın tüm özellikleri.

Oppo Reno8 Lite Piyasaya Sürüldü: Değişen Tek Şey İsmi!

İspanya’da piyasaya sürülen 5G destekli modelin, önümüzdeki aylarda Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor. Serinin önceki modeli Reno7 Lite ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan model, delikli ekran tasarımı ile karşımıza çıkıyor. 6.43 inçlik bir ekrana sahip olan model, 60 Hz tazeleme oranı ile geliyor. Ayrıca bu ekran tasarımında bulunan ön kamera ise 16 MP çözünürlüğünde. Genel olarak uygun fiyatlı modellerde, 90 Hz tazeleme oranına sahip paneller karşımıza çıkmaya başlamıştı. Oppo’nun ise söz konusu modelinde 60 Hz’lik bir panel tercih etmesi, benzer fiyata sahip rakiplerine göre dezavantajlı hale gelmesine sebep olmuş.

Reno8 Lite

Arka tarafta ise üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu kameralar 64 MP ana kamera, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörü olarak sıralanmış durumda. 8 GB RAM 5 GB sanal RAM ile gelen model, 128 GB dahil depolama alanına sahip. İşlemcide ise Qualcomm imzalı Snapdragon 695 yongası kullanılıyor. Performans olarak, gündelik ihtiyaçları karşılayacak, oyun konusunda da sıkıntı yaratmayacak bir model olduğunu söyleyebiliriz. 4500 mAh’lik pil ile gelen model, bu pili desteklemek için ise 33W hızlı şarj desteğine de sahip.

429 Euro fiyat etiketine sahip olan Reno8 Lite modeli, Reno 7 Lite ile aynı özelliklere sahip. Bu yüzden söz konusu model, ülkemizde satışa sunulduğu takdirde, fiyatını dikkate alarak, duruma göre Reno7 Lite modelini de tercih edebileceğinizi unutmayın.

İlgili Haberler

>> En Hızlı iPhone Modeli Belli Oldu: Ona Kimse Yetişemiyor

>> Xiaomi Katlanır Telefon Yolda: Samsung’a Büyük Rakip!