Poco C40 Yolda: Bu Fiyata Bu Performans

Poco C40

Poco C40, uygun fiyatı ile sızdırıldı. İşte Türkiye’de de satışa sunulacak bütçe dostu model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Poco’nun uygu fiyatlı akıllı telefonlar ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Genellikle Poco C serisi modellerinin giriş-orta seviye olarak sunulduğunu belirtelim. Son zamanlarda ülkemizde uygun fiyatlı performans odaklı akıllı telefonlara olan ilgi bir hayli artmış durumda. Özellikle dolar kurundaki artıştan sonra, orta segment bir akıllı telefonun  bile  8000-9000 TL seviyelerine yükseldiğini belirtelim. Bu yüzden Poco C serisi ile sunulacak olan Poco C40 modelinin de Türkiye’ye geldiği takdirde ilgi gören modeller arasında yer alacaktır. Yakında tanıtılacak olan akıllı telefonun, tasarımı ve teknik özellikleri sızdırıldı. İşte ülkemizde de satışa sunulacak yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Poco C40 Yolda: Bu Fiyata Bu Performans

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, ön panelinde damla çentikli bir ekran  tasarımı bulunuyor. Bu ekranın 6.7 inçlik bir panel olduğunu belirtelim. Bütçe dostu bir akıllı telefon olarak karşımıza çıktığı için 60 Hz LCD bir panele sahip. Aynı zamanda bu tasarımda bulunan ön kamera ise 5 MP çözünürlüğünde.

Poco C40

Arka tarafında ise ikili kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Bu kameralar 50 MP ana kamera ve 5 MP derinlik kamerası olarak sıralanmış durumda. İşlemci tarafında ise Qualcomm imzalı Snapdragon 480 yonga seti bizleri karşılıyor. 64 GB dahili depolama alanına sahip olan modelin, 3 GB ve 4 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği ile geldiğini belirtelim. Uygun fiyatlı bir akıllı telefon olduğu için, söz konusu işlemcinin fiyatına göre yeterli bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

İlk olarak Hindistan’da satışa sunulacak olan modelin, ortalama 150 Euro’luk bir  fiyat etiketi mevcut. Uygu fiyatlı 4G telefon olarak satışa sunulan modelin, Türkiye’de satışa sunulduğu takdirde ilgi gören modeller arasında yer alacağı öngörülüyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> En Hızlı iPhone Modeli Belli Oldu: Ona Kimse Yetişemiyor

>> Xiaomi Katlanır Telefon Yolda: Samsung’a Büyük Rakip!