Black Shark 5 Serisi Avrupa’ya Açılıyor: Türkiye’ye de Gelebilir!

3000 TL altı telefonlar

Türkiye’ye de satışa sunulacağına dair sızıntılar ortaya çıkan Black Shark 5 serisi küreselleşiyor. İşte yeni modellerin sundukları.

Son zamanlarda oyuncu telefonlarına olan ilgi artmış durumda. Özellikle Mobil E-Spor sektörünün gelişmesi ile beraber oyuncu telefonları daha çok tercih edilmeye başlandı. Bununla beraber Call of Duty ve Battlefield gibi bilgisayar tarafında efsaneleşen oyunlarının mobil sürümü de birer birer telefonlara gelmeye başladı. İnsanların zamanında bilgisayarda oynadığı bu oyunların telefon versiyonlarının gelmesi ise oyuncu telefonlarının sevilmesindeki en büyük etkenlerden biri oldu diyebiliriz. Xiaomi’nin Black Shark serisi ise oyuncu telefonu tarafında rakipsiz olarak anılıyor. Bla­ck Sh­ark serisinin yeni modeli Black Sha­rk 5 ve 5 Pro küresel tanıtımı gerçekleşti. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Black Shark 5 Serisi Avrupa’ya Açılıyor: Türkiye’ye de Gelebilir!

İlk olarak söz konusu seriye ait 3 farklı modelin Çin’de geçtiğimiz aylarda piyasaya sürüldüğünü belirtelim. Bu modeller Black Shark 5, 5 Pro ve 5 RS olarak tanıtılmıştı. Yakın zamanda global pazarda satışa çıkan Black Shark 5 serisinde ise yalnızca iki model bulunuyor, 5 ve 5 Pro. RS versiyonun henüz global pazara açılmadığını belirtelim. Bazı kaynaklara göre ise söz konusu model, yalnızca Çin’de satışa sunulacak.

Black Shark 5

İki modelde de 144 Hz tazeleme oranına sahip 6.67 inçlik bir panel bulunuyor. Aynı zamanda iki modelde de 4650 mAh kapasiteli pil ve bu pili desteklemek için ise 120W hızlı şarj desteği karşımıza çıkıyor. Bu sayede 15 dakika içerisinde Black Sh­ark 5 modellerini şarj etmek mümkün hale gelecek. Oyun odaklı bir akıllı telefonda 15 dakikada tam şarjın sunulması piyasadaki diğer oyuncu telefonlarına göre önemli bir artı sağlamış durumda

İki cihazda da Qualcomm imzalı yonga setleri mevcut. Blac­k Shark 5 modelinde Snapdragon 870 yongası bizleri karşılarken, serinin Pro versiyonunda Snapdragon 8 Gen 1 yongası bulunuyor. Her ne kadar markanın asıl hedefi kamera olmasa da, kamera tarafında da iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Serinin Pro modeli 108 MP çözünürlüğünde ana kamera ile gelirken, Black Shark 5 ise, 64 MP’lik ana kamera ile geliyor.

Black Shark 5 modeli, farklı varyantlara göre, 550 ile 650 dolar arasında seyir ediyor. Serinin Pro modeli ise, 800 dolar ile 1000 dolar aralığında bir fiyat etiketine sahip. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali üzerine daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Ultra 200 MP Kamera İle Gelecek!

>> Poco F4 5G Kanlı Canlı Görüntülendi: Performans Canavarı!