Realme GT 5G modelinin küresel lansman tarihi belli oldu

Realme GT 5G
Google News Abone Ol

Sanpdragon 888 işlemcisi ile ilgi odağı olan Realme GT 5G mdoelinin küresel lansman tarihi belli oldu. İşte tüm detaylar.

Realme GT 5G modeli, uzun süredir beklenen modeller arasında bulunuyordu. Bunun en temel sebebi ise, uygun fiyata satılacak olması. Tabii ki uygun fiyat denildiğinde, aklınıza 200-300 dolarlık bir fiyat etiketi gelmesin. Çünkü söz konusu model, Qualcomm tarafından geliştirilen, Snapdargon 888 yonga setine sahip olacak. Bu yüzden, AnTuTu testlerinde liderliğini koruyan bu işlemciye sahip bir telefonun 200-300 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olmasını bekleyemeyiz. Fakat bu işlemciye sahip olan akıllı telefonlar ile bir kıyas yaptığımızda, söz konusu modelin, piyasaya göre uygun bir fiyattan satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Hatta yeni model, en uygun Snapdragon 888 işlemcisine sahip telefon unvanını da taşıyabilir. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme GT 5G modelinin küresel lansman tarihi belli oldu

15 Haziran tarihinde tanıtılacak olan yeni modelin, 12 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip olan versiyonu, 550 euroluk bir fiyat etiketine sahip olacak. Bu fiyata sahip modellere baktığımızda ise Snapdragon 888 kadar güçlü bir işlemcinin kullanılmadığını görüyoruz. Muhtemelen yeni model fiyat performans anlamında ”enlerin” bir telefonu olarak karşımıza çıkacak

Realme GT 5G

6,3 inçlik AMOLED panele sahip olan yeni modelin, ekran içi parmak izi okuyucu ile geldiği de biliniyor. Ayrıca delikli ekran tasarımının kullanılan modelde, ön kameranın sol üste konumlandırılacağı da görüntülenmiş durumda.

Arka tasarımına baktığımızda ise Realme GT 5G modelinin arka tasarımına oldukça benzediğini görmekteyiz. Yeni model 158.5 x 73.3 x 8.4 mm boyutlarına sahip. Ayrıca 4.500 mAh kapasitesinde bil ile geliyor Bu pili ise 65W gücünde hızlı şarj da desteklemekte.

Yeni modelin Türkiye’de satılıp satılmayacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Fakat uygun fiyatlı bir model olduğu için Türkiye’de ilgi görmesi beklendiğinden, Realme tarafından getirilmesi bekleniyor. Önümüzdeki haftalarda cihazın Türkiye ihtimali kesinleşecektir.

İlgili Haberler

>> İlk Yerli Üretim realme C21 Gün Yüzüne Çıktı Detaylar Haberimizde

>> Fiyat performans odaklı Realme C25s piyasaya sürüldü: İşte fiyatı


CEVAP VER