Redmi 10 Yenilenmiş Versiyonu İle Daha Güçlü Olacak: Hem de Daha Ucuz!

MIUI 13 alacak

Redmi 10 artık daha güçlü. İşte ülkemizde uygun fiyattan satışa sunulması beklenen akıllı telefonun özellikleri karşınızda.

Xiaomi, Türkiye pazarında bir hayli ilgi gören modelleri ile karşımıza çıkıyor. Özellikle ülkemizde artan vergiler ve kur farklarından dolayı, kullanıcılar, fiyat performans odaklı akıllı telefonlara yönelmiş durumda. Fiyat performans odaklı modelleri ile karşımıza çıkan en bilinen marka ise Çinli üretici Xiaomi. Xiaomi ve alt markası Redmi ve Poco, genellikle fiyat performans odaklı akıllı telefonları ile karşımıza çıkıyor. Ülkemizde en çok ilgi gören Redmi akıllı telefon serisine bir yenisi daha ekleniyor. Ülkemizde de uygun fiyata satılması beklenen yeni modelin tasarım detayları sızdırıldı. Bununla beraber yeni modelin işlemcisi ve kamerası dahil bazı temel özellikleri de belli oldu.

Serinin önceki modelleri de ülkemizde satışa sunulduğu için, Redmi 10 modelinin yenilenmiş versiyonu, ülkemize de giriş yapabilir. İşte detaylar.

Redmi 10 Yenilenmiş Versiyonu İle Daha Güçlü Olacak: Hem de Daha Ucuz!

Redmi 10 2022

GeekBench listelerinde 21121119V model numarası ile ortaya çıkan yeni Redmi modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Redmi 10 modelinin, daha güçlü versiyonu olarak karşımıza çıkacak olan model, serinin önceki modelinde olmayan özellikleri de bünyesinde barındıracak.

Sızıntıları incelediğimizde, söz konusu modelin tek çekirdeklide 367, çok çekirdeklide ise 1253 puan aldığını görmekteyiz. Genellikle giriş segmentinde karşımıza çıkan, performans odaklı akıllı telefonlara göre, bu sonucun yeterli derece olduğunu söyleyebiliriz. Redmi 10 2022 modeli, MediaTek tarafından geliştirilen Helio G88 yongasından güç alıyor. Oyun tarafında yıllar önce iyi bir işlemci olarak karşımıza çıkmaktaydı. Fakat artık yeni nesil oyunların gereksinimleri arttığından dolayı, G88 işlemcisi oyun anlamında kullanıcılara yetemeyebilir. Fakat gündelik işleri halledebilecek bir güçte olacaktır.

RAM tarafında 4 GB‘lık belleğe sahip olan model, 64 GB ve 128 GB‘lık varyantları ile piyasaya sürülecek. Kamera tarafında ise Samsung tarafından geliştirilen 50 MP’lik OmniVision lens kullanılacak. Bununla beraber 2 kameranın daha ana kameraya eşlik etmesi bekleniyor. Redmi 9 modeli, ülkemizde 3500 TL civarında satışa sunulmuştu. Bu yüzden serinin yenilenmiş modelinin de benzer bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> GTA 6 Ne Zaman Çıkacak: İşte Tahminlerimiz!

>> App Store Komisyon Kararı Büyük Tepkiye Yol Açabilir: Biraz Acımasızca Oldu Sanki