Redmi K50 Gaming Edition Canavar Gibi Olacak: Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı

Redmi K50 Gaming Edition

Redmi K50 Gaming Edition tam bir performans canavarı olacak. Ortaya çıkan son detaylar bu cihazın beklenenden daha yüksek performans sergileyeceğini gösteriyor. Peki bu model hangi tür özelliklere sahip olacak.

Redmi bağımsızlığına kavuştuğu günden beri sürekli olarak yeni modeller piyasaya sürüyor. Önümüzdeki haftalarda K50 modellerinin tanıtılması bekleniyor. Bu marka yakın bir zamanda oyun odaklı modeller ile piyasada kendisinden bahsettirecek gibi görünüyor.

Redmi tarafından sunulacak akıllı telefon modeli oyun oynamak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor. Öncelikle bu yeni cihazın MediaTek Dimensity 9000 işlemcisinden güç alacağını belirterek başlayalım. 4nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga seti ek bazı ekipmanlara sahip.

Redmi K50 Gaming Edition özellikleri

Yeni akıllı telefon modelinde verimlilik çekirdekleri ile birlikte yüksek bir performans elde edilmek isteniyor. Mesela bu cihazda bir adet 3,05 GHz Arm Cortex-X2 yer alacak. Aynı zamanda 3 adet 2,85 GHz Arm Cortex A-710 bulunacak. Grafik tarafında ise 10 çekirdekli Arm Mali-G710 yer alıyor.

Redmi K50 Gaming Edition

Redmi tarafından geliştirilen bu yeni akıllı telefon modeli oyuncular için çok yüksek bir performans sergileyecek. Ayrıca oyun oynayanların yakındığı bir konuya çözüm bulacak gibi görünüyor. Genelde oyuncular akıllı telefon şarjlarının hızlı bir şekilde bittiğini söylüyor. Yeni modelde 120W şarj hızını destekleyen bir batarya bulunacak.

Yeni cihaz yakında tanıtılıyor

Bu akıllı telefon modeli 64 megapiksel Sony ana kamerası kullanacak. Sadece bu bile iyi bir görüntü performansı sergileyeceğini gösteriyor. Gerçek zamanlı çevrimiçi oyunlarda kamera desteği bazen büyük bir öneme sahip oluyor.

Bu yeni akıllı telefon modelinin Şubat 2022 tarihinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor. O zamana kadar düzenli olarak buna benzer sızıntılar ortaya çıkacaktır. Android 12 tabanlı MIUI 13 arayüzü kullanacak olan bu cihaz hakkında daha fazla bilgi bulunmuyor. Yeni Redmi oyuncu telefonu ile ilgili detaylar geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Redmi Note 11 4G Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Türkiye’de Yok Satar!

>> Redmi Note 10S, Redmi Note 9 Pro Karşılaştırması: Hangisi Daha İyi!