Samsung Galaxy Z Fold 3 olduğu iddia edilen tasarım görselleri sızdırıldı

galaxy z fold 3 kayan klavye

Samsung’un Z Fold 3 modelinde kayan klavye tasarımıyla geleceğine dair iddiaları kanıtlayan fotoğraflar paylaşıldı. İşte detaylar. 

2018 yılında Samsung, Kore Fikri Mülkiyet Ofisi’ne bir patent başvurusunda bulunmuştu. Temmuz 2020’de yayınlanan belgenin ise Galaxy Z Fold 3 modeline ait olacağına dair söylentiler mevcut. LetsGoDigital ise, Samsung’un Kore Fikri Mülkiyet Ofisi’nden aldığı patent belgelerini 3 boyutlu hale getirdi. 3 boyutlu hale getirilen çizimleri incelediğimizde, Samsung’un Fold serisinin en şık tasarımına sahip modeli gelecek diyebiliriz.  

Samsung Galaxy Z Fold 3 kayan klavye ile gelebilir 

galaxy z fold 3 kayan klavye

LetsGoDigital tarafından oluşturulan görselleri incelediğimizde ilk gözümüze çarpan detay 4 kez katlanılabilir bir yapıya sahip olması. Bu katmanı ise UTG (Ultra İnce Cam) teknolojisi ile geliştireceği söyleniyor. Tasarım görsellerinden anladığımız kadarıyla Galaxy Z Fold 3 modelinin iki tarafa da katlanabilen bir menteşeye sahip olduğunu görmekteyiz. Bu menteşeler kapandığında cihaz normal telefon boyutunda olurken, 4 katman da açıldığında cihaz tablet boyutuna geliyor. Şarj girişinin olduğu, ana ekran diyebileceğimiz panelin içinden ise kayan bir klavye mekanizması bizleri karşılıyor. Bu kayan klavye tasarımı sayesinde, 3 ekran katmanı da açılarak tablet boyutunda bir ekranda yazı yazılabilir hale geliyor. 

galaxy z fold 3 kayan klavye

Samsung’un 2018 yılında aldığı patentin, Z Fold 3 modeline ait olacağı kesin değil. Bu tasarımın patentini, ileride kullanma ihtimaline karşı almış olabilir. Aksine bu tasarımın patentini aldıktan sonra vazgeçilmiş olabilir. Fakat Galaxy Z Fold 2 modelinin tasarımıyla karşılaştırdığımızdaFold serisinde benzer tasarımlar kullanıldığı için Fold 3 modelinde de paylaşılan görsellerdeki tasarımı görmemiz mümkün olabilir. 

Aynı zamanda Samsung Galaxy Z Fold 3 modelinin birPen ile gelebileceği de söylenenler arasında. Eğer söz konusu tasarım ile karşımıza çıkarsa Pen desteği de kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır. Fakat bahsedilen patent belgeleri hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmamakta. Samsung, katlanabilir ekrana sahip cihazlarının yeni modeli Galaxy Z Fold 3 modeli hakkında yakında resmi bir açıklama yapacaktır. 

İlgili Haberler

>> Samsung, Galaxy S21 serisinde, Apple gibi kutu içeriğini kısıtlayabilir!

>> Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S21 modelleri S Pen ile gelebilir

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here