Tasarım harikası Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin görselleri sızdırıldı!

Samsung Galaxy S22 Ultra Kamera Yetenekleri Belli Oluyor

Yakında tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin ultra ince tasarımı gün yüzüne çıktı. İşte tüm detaylar.

Son zamanlarda Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarına olan ilginin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Özellikle en son piyasaya sürülen amiral gemisi S21 serisinin Snapdragon 888 işlemciye sahip olması, söz konusu modellerin tercih edilmesinde en büyük etken oldu. Çünkü halihazırda en güçlü Android işlemcisinin Snapdragon 888 ve 888 Plus yonga setleri olduğunu söyleyebiliriz. Yakında tanıtılacak olan Galaxy S22 serisi hakkında birçok bilgi bugüne kadar paylaşmıştık. Bugün ise serinin Ultra modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte tasarım detayları ortaya çıkan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Tasarım harikası Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin görselleri sızdırıldı !

Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin render görüntüleri ortaya çıktı. LetsGoDigital tarafından ortaya çıkartılan görselleri incelediğimizde serinin önceki modellerine benzer bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat serinin önceki modellerine göre daha ince bir tasarım çizgisini olduğu görülüyor. Sızdırılan tasarımı incelediğimizde kavisli ekran yapısının karşımıza çıktığını görmekteyiz. Ayrıca yeni modelde Note serisine benzer bir form bulunuyor. Piyasaya sürülen son Note modeline benzer bir tasarım çizgisine sahip olan Galaxy S22 Ultra’nın kamera tarafında ise ilginç bir kamera kurulumuna yer verdiğini görüyoruz. Dikey konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumuna sahip olan Samsung Galaxy S22 Ultra aynı zamanda da lazer auto-focus ve LED flaşa da sahip.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Ön panelinde ise kavisli ekrana yanı sıra delikli ekran tasarımı da bulunuyor. Serinin önceki modellerinde de yine benzer ekran tasarımının karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.
Ortaya çıkan detayları incelediğimizde söz konusu model, 40 MP çözünürlüğünde selfi kamerasına sahip olacak aynı zamanda bu ekranın 6.8 inç büyüklüğünde AMOLED ekran olduğu da biliniyor. Arka tarafta ise 108 MP ana kamera bizleri karşılıyor. Bunun yanı sıra 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 12 MP 3x telefoto kamera bulunuyor. Aynı zamanda bu kameraları 12 MP çözünürlüğünde 10X periscope lensi eşlik ediyor. Bu kameralarda Optik İmaj Sabitleyici desteğinin bulunacağı da ortaya çıkan bilgiler arasında.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Türkiye’de satılacak olan modelinde Exynos 2200 işlemcisinin kullanılması beklenen modelin işlemcisinin beklentileri karşılayabileceğini söyleyebiliriz. Söz konusu model farklı pazarlarda ise Qualcomm imzalı Snapdragon 895 işlemcisine sahip olacak. Pil tarafında 5000 mAh’lik bir bataryaya sahip olacak olan model bu bataryayı 45 Watt’lık hızlı şarj teknolojisi ile güçlendirecek.

Samsung’un yeni Note serisi modeli olarak alınacak Galaxy S22 Ultra S-Pen ile birlikte gelecek. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla bilgi sızdırılacaktır. Daha fazla bilgilerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

 

İlgili Haberler