OnePlus 10 Pro muhteşem tasarımı ile gün yüzüne çıktı!

OnePlus 10 Pro

OnePlus 10 Pro modelinin render görüntüleri ortaya çıktı. İşte yeni modelin tasarım detayları ve sızdırılan özellikleri.

OnePlus akıllı telefon serisi, genellikle uygun fiyatlı modeller olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu serinin tercih edilmesinin en büyük sebebi ise, uygun fiyatlı modellerinin dahi, amiral gemisi akıllı telefonlara kafa tutacak nitelikte olması. OnePlus 10 serisi de performansıyla adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. Yavaş yavaş ülkemizde de bazı modellerini satışa sunan OnePlus’ın, yeni modellerini de ülkemizde satışa sunması bekleniyor. İşte Türkiye ihtimalli OnePlus 10 modelleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

OnePlus 10 Pro muhteşem tasarımı ile gün yüzüne çıktı!

OnePlus 10 Pro

Geçtiğimiz aylarda, OnePlus 10 serisinin 2021 yılının sonlarında tanıtılacağına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Hatta bazı kaynaklar yeni modellerin tasarımına ait olduğunu iddia eden görseller dahi paylaşmıştı. Fakat yeni modelin 2022’nın başlarında satışa sunulması bekleniyor. Serinin Pro modeli hakkında ortaya çıkan detayları incelediğimizde ise, benzersiz bir tasarım sahip bir cihazın karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

OnePlus 10 Pro

Ön tarafında ise şelale ekran tasarımının karşımıza çıktığını modelde, ekranın iki çerçevesinin de kavisli olduğunu görmekteyiz. Bunun yanı sıra cihazın ön kamerası ile sol üste konumlandırılmış durumda. Arka tarafını incelediğimizde de üçlü kamera kurulumunun karşımıza çıktığını görüyoruz. Buna benzer bir kamera kurulumuna daha önce herhangi bir OnePlus modelinde rastlamadığımızı da belirtelim.

Cihazın tasarımının yanı sıra bazı temel özellikleri de ortaya çıkmış durumda. Qualcomm tarafından geliştirilen S Gen1 ismine sahip olacağı düşünülen en yeni amiral gemisi işlemcisine sahip olması beklenen modelin 12 GB RAM belleğinin olacağı biliniyor. Ayrıca dahili depolama alanında da 256 GB‘lık bir hafıza bizleri karşılayacak.

6.7 inçlik bir ekrana sahip olacak olan OnePlus 10 Pro modeli 120 Hz tazeleme oranına sahip olacak. Bununla beraber söz konusu ekran 3216 x 1440 piksel çözünürlüğüne de sahip olması bekleniyor. Pil tarafında ise 5.000 mAh’lik kapasite kullanıcılarını karşılayacak. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung tanıtmamakta ısrarlı: İşte sabırsızlıkla beklenen Galaxy S21 FE

>> Türkiye ihtimalli Redmi Note 11T 5G, tanıtım tarihi sızdırıldı