Xiaomi 12 Ultra 120W Şarj Hızı İle Geliyor: Serinin En İyisi!

Xiaomi cihazlarda az bilinen

Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi 12 Ultra modeli, 120W şarj hızı ile karşımıza çıkacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

.

Akıllı telefonlarda her ne kadar pil ömrünün önemi fazla olsa da kullanıcılar, daha çok hızlı şarj teknolojilerine önem gösteriyor. Çünkü telefonunuzun şarjı çok az dahi olsa 5 dakikalık şarjla bir günü çıkaracak kadar kullanım ömrü elde edebilmek, kullanıcıların hayali. Xiaomi ise geçtiğimiz yıllardan bu yana piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarında hızlı şarj teknolojileri ile karşımıza çıkmaktaydı. Xiaomi’nin bu konuda rakiplerinden biraz daha üstün olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bazı markalar, amiral gemisi modellerinde dahi hızlı şarj desteği sunmuyorken, Xiaomi, orta segment modelinde bile rakip markaların amiral gemisi modellerine kafa tutacak şarj hızları ile karşımıza çıkıyor.

Xiaomi 12 Ultra 120W Şarj Hızı İle Geliyor: Serinin En İyisi!

2 yıl önce karşımıza çıkan Xiaomi Mi 10 Ultra modelinde, 120W hızlı şarj desteği bulunuyordu. Kullanıcıların söz konusu akıllı telefonu tercih etmesindeki en temel sebeplerden biri kamera iken, diğeri ise bu şarj desteği olmuştu. Daha sonrasında ise Xiaomi, piyasaya sürdüğü Mi 11 Ultra modelinde 67W’lık hızlı şarj desteğini tercih etti. Kullanıcılar şarj desteğinin, serinin bir sonraki amiral gemisi modelinde neden düştüğünü anlayamadı. Fakat serinin yeni modelinde hızlı şarj tekrardan gündemde.

Xiaomi 12 Ultra

Ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde Xiaomi 12 Ultra modelinin 120W hızlı şarj desteği ile karşımıza çıkacağını görmekteyiz. Aynı zamanda söz konusu model, 50W kablosuz şarj desteğine sahip olacak. 4860 mAh’lik batarya ile piyasaya sunulacak olan modelin, kamera anlamında da serinin en iyisi olması bekleniyor. 50 MP’lik ana kameraya sahip olacak model, 48 MP Ultra geniş açılı kamera ve 48 MP telefoto kamerasına sahip olacak.

Xiaomi 12 Ultra modelinin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair henüz ortaya çıkan net bir açıklama bulunmuyor. Fakat bazı kaynaklar önümüzdeki aylarda yeni modelin piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Realme C35 Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu: “Yanlışlıkla” Paylaşıldı

>> Kripto Para Dünyasında Haftanın En İlginç Haberleri (1 – 8 Şubat)

. . . . .