Yüz Yüze Eğitim Kar Yağışı Nedeniyle Duraksadı

yüz yüze eğitim kar yağışı
Google News Abone Ol

Birçok kişinin beklediği yüz yüze eğitim kar yağışı sebebiyle durdu. Öğrenciler ve öğretmenler olayın şaşkınlığını yaşıyor. İşte merak edilen detaylar.

Hatırlayacağınız üzere pandemi nedeniyle okullar kapatılmıştı. Her ne kadar uzun bir süre okullar kapalı kalsa bile yine de hem öğrenciler hem de veliler yoğun baskı yaptı. Bunun sonucunda okullar açıldı ve yüz yüze eğitim başladı. Kademeli olarak başlayan reel eğitim şimdi de kar yağışı nedeniyle aksadı.

Türkiye’ye Balkanlar üzerinden gelen aşırı soğuk hava kar yağışını çok ciddi seviyelere kadar ulaştırdı. Bu durum aynı zamanda okulların ertelenmesi durumunu ortaya çıkardı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamalarda kar yağışı ve fırtına nedeniyle eğitim kurumlarının yüz yüze eğitime ara verdiği ifade edildi.

Yüz yüze eğitim kar yağışı yüzünden geride kaldı

Online eğitim birçok kişi tarafından eleştiriliyordu. Hem liselerde hem de üniversitelerde online eğitim tepki ile karşılandı. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı ve YÖK başkanı açıklamalar yaptı. Ortaya çıkan değerlendirmelerde Sağlık Bakanlığı ile ortak çalışılacağı ifade edildi. Hemen ardından okullar ve üniversiteler yavaş yavaş açıldı.

yüz yüze eğitim kar yağışı
Büyük bir kar yağışının başlaması yüzünden birçok ilde yüz yüze eğitim aniden durdu. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak okulların 1 gün süreyle kapalı olacağını söyledi. Aynı zamanda Sakarya Valisi de benzer bir söylem ile okulun kapalı olacağını belirtti. Tüm illerde sadece 1 gün okul kapalı olacak. Yüz yüze eğitim kar yağışı nedeniyle büyük zarar görürken bunun ne zaman sona ereceği bilinmiyor.

Uzaktan eğitim olduğu gibi devam edecek

Bütün valilikler tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, birçok kişi bu kar yağışının sadece bir gün devam edeceğini düşünüyor. Ancak meteoroloji soğuk hava dalgasının bir süre daha devam edeceği konusunda uyarıda bulunuyor. Her ne kadar soğuk hava dalgası devam etse bile yine de kar yağışının durması son derece önemli.

Pandemi nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim muhtemelen bir süre daha kar yağışına kurban olacak.

İlgili Haberler:

>> Koronavirüs Salgınından Daha Kötüsü Yaşanabilir: Bilim İnsanları Bakın Ne İçin Uyardı!

>> Türkiye Deprem Görmeye Devam Edecek Mi? Bilim İnsanları Açıkladı!


CEVAP VER