Xiaomi 12 Serisi Türkiye Yolcusu: İşte Tüm Detaylar!

Xiaomi 12

Geçtiğimiz yılın son aylarında Çin’de piyasaya sürülen Xiaomi 12 amiral gemisi serisi yakında Türkiye’ye gelebilir. İşte sızıntılar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl Aralık ayında Xiaomi 12 serisi Çin’de piyasaya sürüldü. Qualcomm’un en güçlü işlemcisi olarak tanıtılan Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile bizleri karşılayan akıllı telefon serisinin, hem kamera hem de işlemci anlamında beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz. Öyle ki, söz konusu model Çin’de o kadar ilgi gördü ki global versiyonu sabırsızlıkla beklendi.

Sonunda Xiaomi 12 serisinin küresel lansmanının tarihi belli oldu. Küresel lansman gerçekleştikten sonra Xiaomi 12 serisi ile tanıtılan, Xia­omi 12, 12 Pro ve 12X modellerinin Türkiye’ye geleceği tahmin ediliyor. Fakat henüz serinin Ultra modeli hakkında ortaya çıkan bir bilginin olmadığını söyleyelim. Zaten serinin önceki modellerinde de Ultra modeli, diğer modellerden aylar sonra tanıtılmıştı. Muhtemelen serinin Ultra versiyonu ülkemize henüz giriş yapmayacaktır. İşte Xi­aomi 12 serisine ait ülkemize gelmesi beklenen 3 model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 12 Serisi Türkiye Yolcusu: İşte Tüm Detaylar!

Sevenlerinin sabırsızlıkla beklediği Xiao­mi 12 serisi 15 Mart tarihinde küresel lansmanı gerçekleşecek. Aynı zamanda bu lansman gerçekleştikten sonra yeni modellerin ülkemizde de geleceği tahmin ediliyor. Aralık’ta piyasaya sürülen bir model olmasına rağmen kullandığı yeni teknolojiler ve güçlü işlemci ile hala en güçlü akıllı telefonlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Xiaomi’nin sızdırılan afiş görselini incelediğimizde yeni modellerin küresel lansmanının 15 Mart tarihinde tanıtılacağı görülüyor. Aynı zamanda Türkiye saati ile 15:00’da canlı olarak izleyebileceğimizi de belirtelim.

Xiaomi 12

Xiaomi 12 serisinin Çin’de tanıtılan versiyonu ile ülkemize gelmesi beklenen versiyonu arasında herhangi bir fark olmayacak. Yani Xiaomi 12 ve 12 Pro modelleri Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alırken, Xiaomi 12X modeli ise Snapdragon 870 yonga seti ile gelecek. Bununla beraber diğer özellikleri de tıpatıp aynı olacak.

Örneğin Xiaomi 12 Pro, 120 Hz tazeleme hızına sahip 6.73 inç AMOLED bir panele sahip Arka tarafına baktığımızda ise 50 MP ana kamera olmak üzere üçlü kamera kurulumu, ön tarafında ise 32 MP selfie kamerası bulunuyor. Çin versiyonunda olduğu gibi ülkemize gelmesi beklenen versiyonda da 120W kablolu 50W kablosuz şarj teknolojisi kullanması bekleniyor Aynı zamanda 5000 mAh’lik pil kapasitesi olduğunda söyleyelim.

İlgili Haberler

>> İşte Lenovo’nun Yeni Amiral Gemisi: Lenovo Legion Y90

>> Warner Bros., Netflix ve Disney’den Rusya’ya Yönelik Karar!