Xiaomi 12 serisi Küresel Lansmana Günler Kala Sızdırıldı: İşte Detaylar!

Xiaomi 12 Türkiye fiyatı

Geçtiğimiz yılın son günlerinde. Çin’de tanıtılan Xiaomi 12 serisi, yakında Türkiye yolcusu. İşte ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Xiaomi 12 serisi geçtiğimiz yılın son günlerinde Çin’de tanıtılmıştı. Daha sonrasında söz konusu serinin Global versiyonunun ne zaman tanıtılacağına dair bazı sızıntılar gerçekleşmişti. Fakat üzerinden 3 ay geçmesine rağmen resmi bir tarih ortaya çıkmamıştı. Sonunda yeni modellerin 15 Mart tarihinde global lansmanının yapılacağı ortaya çıktı. Bununla beraber Xiaomi 12 serisi ile birlikte gelecek olan şöyle Xiaomi 12, 12 Pro ve 12X modellerinin de Türkiye ihtimali üzerine yeni sızıntılar gerçekleşti.

Xiaomi 12 serisi Küresel Lansmana Günler Kala Sızdırıldı: İşte Detaylar!

Söz konusu serinin Çin’de tanıtılan versiyonu ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olması bekleniyor. İlk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde Çin’de tanıtılan versiyon ile aynı tasarım hatlarına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Dikey konumlandırılmış üçlü kamera sistemine sahip olan Xiaomi 12 serisi modelleri, ön tarafında delikli ekran tasarımı ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Söz konusu modellerin en büyük ilgi odağı haline geldi özelliği ise Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine sahip olmasıydı.

Xiaomi 12 serisi

Her ne kadar bu işlemci tanıtılalı 4-5 ay geçmiş olsa dahi hala en güçlü Android işlemcisi arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Bu yüzden Xiaomi 12 serisi, global pazara biraz geç de gelecek olsa hala en güçlü akıllı telefonlar arasında yer alacaktır. 50 MP ana kameraya sahip olacak model 5 MP ve 13 MP olmak üzere iki lens ile daha gelecek. Bu lenslerden biri ultra geniş açılı lens olacakken diğer lens ise telemakro lens olarak karşımıza çıkacak. Serinin en uygun fiyatlı modeli olan Xiaomi 12’nin 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip versiyonu 850 Euro’luk bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Xiaomi 12 Türkiye

Serinin uygun modeli olarak karşımıza çıkacak olan Xiaomi 12X ise 650 Euro’luk bir fiyat etiketi ile geliyor. Tabii ki bu fiyatların Euro bazında olduğunu, Türk lirasına çevirdiğimiz takdirde ne kadara mal olacağını henüz kestirmek zor. Fakat 10.000 TL’nin üzerinde fiyat etiketine sahip olacağı iddia ediliyor. Serinin en üst modeli olarak nitelendirebileceğimiz 12 Pro ise 12 GB RAM 256 GB varyantı ile 1200 Euro’luk bir fiyat etiketine sahip. Önümüzdeki günlerde yeni modellerin Türkiye ihtimali üzerine yeni gelişmeler yaşanacaktır.

İlgili Haberler

>> Apple’ın Yeni Mouse ‘u Magic Mouse, Hayal Kırıklığı Yarattı

>> Xiaomi 12 Ultra ‘dan Heyecan Verici Yeni Detay!