Xiaomi 12 Türkiye Fiyatı Belli Oldu: Vur Dedik Öldürdü

Xiaomi

Xiaomi 12 Türkiye fiyatı sonunda belli oldu. Türkiye’deki lansmanı yapılan bu akıllı telefon modeli çok ciddi bir fiyatla satışa sunulacak. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Xiaomi 12 en çok merak edilen akıllı telefonlar içerisinde yer alıyor. Fakat en fazla merak edilen detay hiç şüphesiz fiyatı ile ilgiliydi. Birçok kişi fiyatın tahminlerin çok üzerinde olacağını söyledi. Görünen o ki gerçekten de Türkiye fiyatı fena halde cep yakacak.

Türkiye’de Akıllı telefonlardan alınan özel tüketim vergisi nedeniyle fiyatlar normalin çok daha üzerinde. Bu nedenle son derece uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri bile alınamaz boyutlara ulaşabiliyor. Birçok farklı özelliğe sahip olan yeni Xiaomi akıllı telefon modeli ise cep yakan modeller arasına girdi.

Xiaomi 12 Türkiye fiyatı ortaya çıktı

Küresel lansmanı ile birlikte Mi 12X, Mi 12 ve Mi 12 Pro modelleri tanıtıldı. Serinin üst düzey amiral gemisi özelliklerine sahip olduğunu görüyoruz. Fiyat bakımından da bunu görmek mümkün. Xiaomi 12 modeli 20 bin 999 TL üzerinden satışa sunulacak. Onun üst modeli olarak bilinen Xiaomi 12 Pro ise 24 bin 999 TL üzerinden satışta.

Xiaomi 12 Türkiye fiyatı

Basit bir kıyaslama yaparsak fiyatın ne kadar yüksek olduğunu tahmin etmek kolaylaşacak. Mesela iPhone 13 modeli Türkiye’de 18 bin 999 TL üzerinden satışta. Standart Samsung Galaxy S22 ise şu sıralar 15 bin 999 TL üzerinden satılıyor. Yani uygun fiyatlı olarak bilinen Xiaomi böylece Apple ve Samsung gibi modelleri bile geçti.

Qualcomm Snapdragon yeni teknolojisi

Xiaomi marka modelin bu kadar pahalı olmasının bir diğer önemli nedeni ise hiç şüphesiz işlemci özellikleri ile ilgili. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi en üst düzey işlemciler içerisinde yer alıyor. Ekran boyutunun yanı sıra taşıdığı kamera kurulumu ile ön planda olduğunu görüyoruz.

Yeni Xiaomi modeller bu işlemci ile çıkmaya devam ederse muhtemelen fiyatları benzer konumda olacak.

İlgili Haberler:

>> Bu Telefon 108 MP Kamera İle Geliyor: Xiaomi’ciler Üzgün!

>> Xiaomi 12 Serisi Türkiye’de Satışa Sunuldu!

. . . .