Xiaomi Mi Band 6 hakkında ilk detaylar belli oldu!

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi’nin sevilen akıllı bileklik serisinin yeni modeli Mi Band 6 hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. İşte yeni modelin tüm özellikleri.

11 Haziran 2020 yılında tanıtılan Xiaomi Mi Band 5, tüketiciler tarafından bir hayli ilgi gördü. Akıllı bileklik serisinin önceki modelleri de, dünya üzerinde en çok tercih edilen akıllı bileklikler arasında yer almaktaydı. Mi Band 5 modeli de, uygun fiyatı ve sunduğu özellikleriyle ülkemizde hala ilgi görmeye devam ediyor. Kullanıcılar, Mi Band 5 modelinden daha hevesini alamamışken Mi Band 6 hakkında ilk detaylar gelmeye başladı. Uygun fiyata bir hayli tatmin edici özellikler sunan Xiaomi’nin akıllı bileklik serisinin yeni modeli hakkında işte tüm detaylar.

Xiaomi Mi Ban­d 6 Zepp uygulamasının kodlarında görüldü. Madical Unicorn tarafından ortaya çıkartılan bilgilerde, Xiaomi Mi B­and 6’nın model numarası ve kod adı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre Mi Band 6, Pangu kod adı ve XMSH16HM ve XMSH15HM model numaralarına sahip. Söz konusu model numaralarından bir tanesinin, cihazın NFC özelliğine sahip versiyonu, diğerinin ise NFC’siz versiyonu olduğu düşünülüyor.

Mi Band 6 GPS teknolojisi ile geliyor

İddialara göre Mi Ba­nd 6 modelinde kendine ait GPS bulunacak. Bu GPS özelliği sayesinde yapılan antrenmanların anlık konumu veya günlük bulunduğunuz yerlerin verileri anlık olarak veya günlük spor aktivitelerin rotası kaydedilebilecek. Bununla beraber yeni modelde, eski modele kıyasla daha yüksek çözünürlüğe sahip ekran kullanılacak. Bu ekranın boyutunun az da olsa büyütülmesi de muhtemel.

Xiaomi Mi Band 6

Serinin bir önceki modeli olan Mi Band 5’te, 126 x 294 piksek ekran sunulurken Mi Band 6’da ise 152 x 360 piksel değerinde bir panel kullanılacak. Hakkında kesinlik söz konusu olmayan bir diğer iddia ise, yeni modelde kan oksijen oranı ölçülebilecek, ses asistanına bağlantı sağlanabilecek ve Xiaomi’nin Mi Home uygulaması yönetilebilecek.

Tanıtım tarihi henüz belli olmayan akıllı bileklik hakkında ortaya çıkan sızıntıları sizler için değerlendirdik. Mi Band 6 hakkında yeni sızıntılar gerçekleşecektir. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Mi Note 10 Lite Android 11 çıktı. Tıkla indir!

>> Oyun Canavarı Black Shark 4, AnTuTu rekoru kırdı!