5G modellerin en uygunu Samsung Galaxy A52 5G geliyor!

5G modellerin en uygunu Samsung Galaxy A52 5G geliyor!

Google News Abone Ol

Fiyat performans canavarı olarak bilinen Samsung’un A51 serisinin devamı olarak gösterilen A52 5G modeli GeekBench’de görüldü. İşte detaylar.

Samsung’un A serisi Hindistan’da satış rekorları kırmaya devam ediyor. Bunun sebebi ise fiyat performans ürünü olarak görülmesi. Hatta geçtiğimiz yıl Samsung, A serisinden sadece Hindistan’da 1 milyar dolar kazandı. Hindistan’daki satış ivmesinin sağlam olduğunu gören Samsung, Galaxy A serisinden 4 milyar dolarlık satış beklediğini belirtmişti. Şu an ise A51 serisinin devamı olarak gösterilen A52 piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. GeekBench testlerinde görülen yeni Galaxy A52 5G, birçok özelliğini gözler önüne seriyor.

Galaxy A52 5G ‘Lito’ kod adı ile ortaya çıktı

GeekBench’de ‘lito’ kod adıyla görülen SM-A526B model numaralı Galaxy A52 5G modelinin uygun fiyat ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bazı kaynaklara göre Galaxy A51 modelinden daha uygun fiyata çıkabilir. Ülkemizdeki 5G özelliğine sahip cihazların çıkış fiyatlarını karşılaştırdığımızda ise Galaxy A52 5G modeli, Türkiye’deki en uygun fiyatlı 5G özelliğine sahip cihazlardan biri olacak gibi görünüyor. Henüz çıkış tarihine dair net bir bilgi olmasa da önümüzdeki yılın ilk aylarında satışa sunulacak gibi duruyor.

Galaxy a52 5g Geekbench

GeekBench testinde ortaya çıkan özelliklere baktığımızda ise, ‘lito’ kod adına sahip yeni A52 5G, Qualcomm’un Snapdragon 750G yonga setinden güç alacak. Bununla beraber Adreno 619 grafik işlemcisi de eşlik edecek. Test sonuçlarına göre, tek çekirdekli testte 298, çok çekirdekli testte de 1001 puan aldığını görüyoruz. Orta seviye olarak konumlandırabileceğimiz cihazın sonuçları, rakiplerine göre gayet ideal diyebiliriz. A51 modelinin ise tek çekirdeklide 310, çok çekirdeklide ise 1182 puan aldığını belirtelim. Sayısal değerleri incelediğimizde A51 modelinin daha yüksek puan aldığını görmekteyiz. Bu da A52 5G modelinin daha uygun fiyata piyasaya sürülebileceğini kanıtlar nitelikte.

Android 11 ile kutudan çıkacağı belirtilen A52 5G modeli, aynı zamanda 6 GB RAM ile gelecek. Galaxy A52 5G hakkında bildiklerimiz bu kadar. Yakın zamanda yeni sızıntılar gerçekleşecektir.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S21 Ultra sızıntıları devam ediyor

>> Samsung Türkiye şok eden açıklama ile gündemde


CEVAP VER