Bitcoin İçin Beklenen Fiyat Açıklandı: Boğaları Üzecek Haber

Ünlü milyarder servetinin yarısını

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için beklenen fiyat sonunda açıklandı. Ayrıca tepe noktası yine dünyanın en büyük bankalarından bir tanesi tarafından tahmin edildi. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

ABD Merkez Bankası genellikle Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında pek olumlu görüşler dile getirmiyor. Avrupa ve Çin gibi ülkelerde yine benzer tavırların olduğunu görüyoruz. Ancak kripto paraların son dönemlerde ciddi bir gelişme kaydetmesi ile birlikte bankalar daha olumlu yorum yapmaya başladı.

Olumlu yorumlar yapan bankalardan birisi de JPMorgan oldu. Bu banka tarafından yapılan açıklamaya göre Bitcoin için önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak tepe noktası 73 bin dolar. Genellikle piyasanın boğaları 220 bin dolara kadar yükseliş bekliyor. Fakat görünen o ki böyle bir yükseliş şimdilik yaşanmayacak.

Bitcoin için beklenen fiyat 73 bin

Kripto para devi şu sıralar 63 bin dolar civarında. Onun 2022 yılının başına kadar en fazla 73 bin dolar yükseleceği büyük ABD Bankası tarafından tahmin edildi. 2022 yılının sonlarında ise fiyatın 100 bin dolara kadar çıkacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.

Bitcoin için beklenen fiyat

Kripto para boğaları genellikle sert bir yükseliş bekliyor. Ancak büyük bankalar bunun pek böyle olmayacağı yönünde bir fikre sahip. İnişli çıkışlı bir yol ile birlikte Bitcoin fiyatında tepe noktası görülebilir. Ortaya çıkan sert dalgalanmalar kripto fiyatlarındaki cazibeyi azaltsa bile yine de bitirmeyecek.

JPMorgan fikir değiştirmeye başladı

Hatırlayacağınız üzere JPMorgan CEO’su Jamie Dimon Sadece 5 ay kadar önce Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paraların değersiz olduğunu söyledi. Ona göre hızlı bir şekilde yaşanan düşüşler nedeniyle kripto paralar güvenilmez bir noktada.

Bugünlerde yine aynı şirket ve banka tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında 100 bin dolar hedefinin olduğu söyleniyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konu ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin 66 Bin Dolar Seviyesini Geçti: Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

>> Bitcoin Cüzdanlarına İlgi Hiç Olmadığı Kadar Yüksek: El Salvador Bankaları Yaktı