Haftalık Telefon Haberleri (20 Mayıs 2022-27 Mayıs 2022)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (20 Mayıs 2022-27 Mayıs 2022)

Xiaomi Artık Her Segmentte LTPO Panel Sunacak!

Xiaomi

Haftalık akıllı telefon haberleri yazımızda ilk hafta Xiaomi tarafından kullanıcıları sevindirecek bir gelişme karşımıza çıkıyor. Üst düzey akıllı telefonlara özel olan LTPO panel, artık orta segment Xia­omi modellerinde de gelecek. Kendi yenileme hızını ayarlayabilen ekran teknolojisi, amiral gemisi hissiyatı uyandıracak bir ekran ile gelecek. Aynı zamanda söz konusu ekranların, hem parlaklık tarafında hem de renk yelpazesi tarafında daha iyi olacak. Bununla beraber kendi yenileme hızını ayarlayabilen ekranların birçok avantajı bulunuyor. Örneğin bir akıllı telefonu, sürekli 120 Hz tazeleme oranı modunda kullanmak, pil ömrünü önemli derecede azaltacaktır. Fakat LTPO panellerde karşımıza çıkan, adaptif yenileme hızı ayarı, ekranınızda bulunan görüntüye göre, yenileme hızını otomatik olarak ayarlayabilecek.

Samsung 3 nm Çiplerin Üretimine Yakında Başlanıyor!

Samsung 3 nm

Samsung, Exynos yonga seti ile, piyasada önemli bir yere sahip. Gün geçtikçe daha güçlü işlemciler ile karşımıza çıkan Exynos çipleri, 3 nm üretim sürecinden geçecek. Tabii ki söz konusu işlemcilerin, amiral gemisi modellerinde kullanılacğı biliniyor. Yani orta segmentte kullanılacak olan işlemcilerdeki transistörler arası mesafe, yine 7-8 nm ile sınırlı kalacak. Fakat önümüzdeki yıllarda Sams­ung, orta segment akıllı telefonlarında dahi tranistörler arası mesafeyi minimuma indirgemeyi amaçlıyor.

Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Yakında Geliyor

Haftalık Telefon Haberleri

Artık söz konusu modelin 5 Temmuz tarihinde tanıtılacağı kesinleşti. İlk olarak Çin’de tanıtılması beklenen modelin sonraki haftalarda ise küresel lansmanının gerçekleşmesi bekleniyor. Küresel lansmanı gerçekleştikten sonra ise Türkiye’ye de gelecektir. Hem kamera hem de ekran tarafında kullanıcıları sonuna kadar tatmin edecek  özellikler ile gelen model Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisine sahip olacak. Serinin önceki model olan Xiaomi 11 Ultra gibi yine kamera tarafında piyasanın en iyisi olmayı amaçlayan model Leica ile işbirliği yapıyor.

Samsung Galaxy Z Flip 4 Rengarenk Olacak: İşte Detaylar!

Haftalık Telefon Haberleri

Artık yeni modelin tanıtılmasına aylar kaldığını söyleyebiliriz. Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde, kapak tasarımının iki tarafında bulunan kısımların da farklı renklere sahip olacağını söyleyebiliriz. Tasarım tarafında farklı renk seçeneklerine sahip olacak cihazın, renk seçenekleri de belli oldu.

  • Altın
  • Gri
  • Açık mavi
  • Mor
  • Siyah/yeşil
  • Altın/sarı/beyaz
  • Altın/sarı/sarı
  • Gümüş/lacivert
  • Gümüş/beyaz

Samsung Galaxy F13 Devasa Pil Kapasitesi İle Duyuruldu!

Galaxy F13

Haftalık akıllı telefon haberleri yazımızda bu hafta Samsung’un uygun fiyatlı modeli karşımıza çıkıyor. Cihazın ön panelinde 6.6 inçlik LCD bir ekran bizleri karşılıyor. Aynı zamanda bu panelin Full HD çözünüründe olduğunu da belirtelim. Ekran tarafını incelediğimizde ise ince çerçeveler karşımıza çıkıyor. Cihazın arka tarafında baktığımız zaman ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu kameralar 50 MP ana kamera 5 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik kamerası olarak karşımıza çıkıyor. Teknik tarafa baktığımızda ise Samsung tarafından geliştirilen Exynos 850 yongası karşımıza çıkıyor.

ZTE Axon 40 Ultra Modeli İle Liderliğe Oynuyor!

Axon 40

Yakın zamanda Axon 40 Ultra modelinin satışa sunulduğunu, depolama ve RAM seçeneklerinin fiyatlarının da belli olduğunu belirtelim. Cihazın ilk olarak ön panelini incelediğimizde 6.8 inçlik bir Full HD+ AMOLED panel bizleri karşılıyor. İşlemci tarafına baktığımızda ise Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 Gen 1 yongası bulunuyor. Söz konusu işlemcinin, Android tarafında en güçlü işlemcilerden biri olduğunu belirtelim.

Samsung Galaxy S23 Ön Kamerası İle Fark Yaratacak!

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık akıllı telefon haberleri yazımızda bu hafta, 2019’da piyasaya sürülen Galaxy S10 modelinde, serinin önceki modeli olan S9’a kıyasla, 2 MP daha fazla olan 10 MP‘lik ön kamera kullanılıyordu. Sonraki yıllarda piyasaya sürülen modellerde 10 MP‘lik lensler devam etti. Serinin Ultra modeli hariç, bu yıla kadar piyasaya sürülen tüm S serisi modellerinde 10 MP çözünürlüklü lens, yıllar içerisinde kalite tarafında değişse de, çözünürlük tarafında aynı kaldı. Fakat iddialara göre Galaxy S23 ve Galaxy S23+ modellerinde 12 MP ön kamera bulunacak.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Artık Her Segmentte LTPO Panel Sunacak!

>> AirPods Pro 2 Piyasayı Sallayacak Özellikler İle Geliyor!

. . . . .