iPhone 14 Pro RAM Kapasitesi Bakın Ne Kadar Olacak

iPhone 15 serisinin tanıtım

iPhone 14 Pro RAM kapasitesi en büyük tartışma konularından bir tanesi oldu. Apple özellikle son dönemlerde RAM kapasitesi nedeniyle eleştiri alıyor.

.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple kısa bir süre içerisinde yeni ürünlerin tanıtımını gerçekleştirecek. ABD merkezli teknoloji devi olarak bilinen şirket Eylül ayında bir etkinlik gerçekleştirecek. Bu etkinlikte iPhone 14 ailesinin tanıtılması bekleniyor.

Genel olarak büyük bir heyecan olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kişi iPhone 14 ile birlikte bazı tasarım detaylarının değişeceğini düşünüyor. Ancak bu değişiklikler Apple tarafından adeta sır gibi saklanıyor. Yeni iPhone modellerinin tasarım dışında RAM ve işlemci özellikleri de büyük bir merak konusu oldu.

iPhone 14 Pro RAM özelliği

Dünyanın en çok tercih edilen akıllı telefonları içerisinde yer alan iPhone yeni bir işlemci özelliği ile birlikte gelecek. Bu modellerde A16 Bionic işlemci kullanılacağı ifade ediliyor. iPhone 14 ile birlikte bu işlemciler çok daha yaygın bir şekilde tercih edilecek.

iPhone 14 Pro RAM

Tüm bunlara ek olarak RAM konusunda da yine bazı yeniliklerin olacağı ifade ediliyor. Bu model içerisinde 6 GB boyutunda RAM kullanılacak. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde bu RAM kapasitesinin tercih edileceği ifade ediliyor. Böylece cihazlar enerji tüketimi açısından verimli olurken aynı zamanda daha hızlı işlem yapacak.

Android cihazlarla çok fazla kıyaslama yapılıyor

iPhone modellerinin Android işletim sistemini kullanan cihazlar ile kıyaslaması çok fazla yapılıyor. Mesela Samsung’un Galaxy S22 modellerinde 12 GB kadar RAM kapasitesi olduğu söyleniyor. Böyle bir durumda Apple sadece 6 GB RAM kapasitesine sahip. Yani arada yarı yarıya fark olduğunu görüyoruz. iPhone 14 Pro RAM canavarı olabilir.

Her ne kadar aradaki fark büyük olsa bile yine de iOS işletim sisteminin çok fazla RAM harcamadığı biliniyor. Yani Android ve iOS arasında bu konuda büyük bir fark var. Genel olarak iPhone cihazlar için 6 GB RAM yeterli olacaktır.

İlgili Haberler:

>> Apple Qualcomm Çiplerini Kullanmak Zorunda Kalacak: Qualcomm Sırıtmaya Başladı

>> iPhone 14 Pro ve Pro Max, Apple A16 İle Uçacak! İşte Geekbench Puanları!

. . . . .