Renault Elektrikli Otomobil Satışında Devrim Yaratacak: Sadece Elektrikli Araç

Renault elektrikli otomobil

Renault elektrikli otomobil konusunda bomba gibi bir habere konu oldu. Şirket aldığı yeni bir karar ile birlikte çok daha fazla konuşulacak. Onun yaptığı bu hamle muhtemelen diğer markalar tarafından takip edilecek.

Elektrikli otomobiller artık günümüzün en önemli teknolojileri arasında yer alıyor. Gelecekte içten yanmalı motor pazarının tamamen duracağı tahmin ediliyor. Hem büyük otomotiv markaları hem de sürücüler elektrikli araçlara yönelmeye başladı. Bazı markalar ise sadece elektrikli araçlar üretmek istiyor.

Bu projelerden bir tanesi de Renault markası tarafından ortaya atıldı. Şirket önümüzdeki günlerde sadece elektrikli otomobil üretmek istiyor. Böylece sektörde bir dev haline gelebilir. Avrupa pazarında elektrikli küçük otomobili Twizy ve Zoe ile birlikte iyi bir satış rakamı elde etmişti. Şimdi ise içten yanmalı araçlara tamamen yöneliyor.

Renault elektrikli otomobil hamlesi

Büyük markalar genellikle bazı denemeler sonucunda kararlar alıyor. Mesela Renault kendi elektrikli otomobilini ürettikten sonra böyle bir karar aldı. Hatırlayacağınız üzere Renault Megane elektrikli olarak piyasaya sunuldu. Yenilenen bu modeller suv tarzına dönüştü.

Renault elektrikli otomobil

Dev otomotiv markası yeni araçlarında tamamen elektrikli sistemler kullanmak istiyor. Böylece içten yanmalı motorlar tamamen tarihe karışmış olacak. 2030 yılından itibaren Renault bir tane bile içten yanmalı motorlu araç satmayacağını açıkladı.

Elektrikli araçlar otomotiv sektörünü ele geçirecek

Birçok elektrikli otomobil üreticisi 2030 yılından itibaren piyasayı ele geçirecek. Sadece Renault değil aynı zamanda Hyundai, Kia ve Peugeot gibi birçok marka tamamen elektrikli araç üreteceğini söyledi. Avrupa Birliği tarafından içten yanmalı motorlara izin verilmeyeceği açıklanınca şirketler yeni kararlar almak zorunda kaldı.

2025 yılına kadar Renault en az 4 adet tamamen elektrikli model piyasaya süreceğini söyledi. Diğer markaların yine benzer stratejileri var. Özellikle Tesla için rekabet her geçen gün daha sert bir şekilde artış gösteriyor. Apple gibi markaların piyasaya dahil olması işleri iyice kızıştıracak.

İlgili Haberler:

>> Volkswagen’in Tosbağa Minibüsü Elektrikli Microbus Olarak Geri Dönüyor!

>> 2022 Elektrikli Otomobil Yılı Olacak! İşte Heyecan Uyandıran Yeni Modeller!