Samsung Galaxy S22 Beklenenden Pahalı Olabilir: İşte Nedeni

Samsung Galaxy S22

Yakında ülkemizde resmi olarak satışa sunulacak Samsung Galaxy S22 serisinin fiyatı hakkında sızıntılar mevcut. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere 9 Şubat tarihinde gerçekleşen Unpacked etkinliğinde Samsung Galaxy S22, S22 Plus ve S22 Ultra modellerini piyasaya sürdü. S22 ve S22 Plus modelleri benzer özelliklere sahip olurken serinin en güçlü modeli olarak karşımıza çıkan S22 Ultra ise bir hayli ilgi odağı haline geldi. Çünkü Ultra modelinde kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği özellik yerleşik bir kalemle geliyor olması. Uzun süredir Note serisine ait bir model karşımıza çıkmadığı için Samsung, Note serisi ile özdeşleşen S Pen‘in, serinin Ultra modelinde geliyor olması önemli bir artı.

Samsung Galaxy S22 Beklenenden Pahalı Olabilir: İşte Nedeni

Bununla beraber ülkemizde satışa sunulacak olan diğer S22 modellerinin de Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemciye sahip olması da önemli bir avantaj. Serinin önceki modellerinin ülkemizde satışa sunulan versiyonlarında genellikle Exynos işlemci kullanılıyordu. Fakat bu yıl ülkemize gelen Samsung S serisinin tüm modellerinde Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 1 yongası ile karşımıza çıkıyor.

Galaxy S22

Galaxy S22 serisi, henüz resmi olarak ülkemize giriş yapmadı. Fakat Hindistan satış fiyatı belli oldu. Bununla beraber ülkemizde henüz resmi olarak satışa çıkmayan serinin önümüzdeki ay satışa sunulması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl, dolar 7.06 iken, 800 dolardan piyasaya sürülen Galaxy S21 modeli, 10.000 TL’lik biraz satış fiyatı ile Türkiye’ye gelmişti. Ülkemizde ise, 1 yılda dolar kurunun hemen hemen iki katına çıktığını düşünürsek, ortalama olarak S22 modelinin 18000-20000 TL civarında satışa sürülebileceğini tahmin ediyoruz. Tabii ki Samsung, farklı kampanyalar ve fiyat politikaları uygulayabilir.

Fakat söz konusu model, Hindistan’da 800 dolardan çıkması beklenen modelin, ortalama 970 dolarlık bir fiyat seviyesine sahip olduğunu söyleyelim. Bu yüzden Samsung, söz konusu serinin Türkiye’ye gelme maliyetini 800 dolardan hesaplamayabilir. Bu da 20.000 TL’den daha da pahalı bir model göreceğimiz anlamına gelir.

Önümüzdeki günlerde yeni modellerin Türkiye fiyatı hakkında yeni sızıntılar gerçekleşecektir. Takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Redmi K50 Oyuncu Telefonu Özel Bir Soğutma Sistemine Sahip Olacak!

>> Xiaomi Black Shark 5 Modeli TENAA’da Görüldü: Oyun Canavarı!