Snapdragon 888 Plus İşlemci Performansta Büyük Atılım Getirecek

Snapdragon 898

Qualcomm’un Snapdragon işlemci serisinin beklenen üyesi 888 Plus ciddi bir ilerleme anlamına geliyor. MWC 2021 ile detaylarının ortaya çıkması beklenen işlemcinin getireceği özellikler haberimizde…

Mobil işlemcilerin zirve markalarından Qualcomm, Snapdragon 888 Plus modeli ile karşımıza çıkacak. Güçlenen modeliyle bu mobil işlemciler öncelikle daha yüksek saat hızlarıyla gelecek. Özetle Kyro 680 ile işlemci 2.84 GHz’den 2.995 GHz hızına ulaşıyor. Kısacası bu da bir zamanlar bilgisayarlarda bile hayalini kuramadığımız hızların telefonlara geldiğini gösteriyor. Bununla birlikte iyimser Qualcomm firması işlemci saat hızlarını 3 GHz’e yuvarlıyor.

Ayrıca Qualcomm bu yeni işlemcilerle altıncı nesi yapay zeka motorunu da geliştiriyor. Baz Snapdragon 888 modeli yapay zeka işlemleri için ciddi bir çıta koyuyor. İşlemci, bu işlemler için saniyede 26 trilyon işlem (TOPS)  yapma yeteneğine sahip. 888 Plus ise konuyu çok daha ileri taşıyor. Bu işlemci baz modele göre yüzde 20 daha güçlü. Snapdragon 888 Plus’un yapay zeka işlem gücü 32 TOPS.

snapdraagon 888+

 

Qualcomm 888 ve 888 Plus ile getirdiği yaklaşımı benimsedi

Yıl ortasında zirve çiplerinde güncelleme yapmak Qualcomm’un yakın zamanda benimsediği bir düzen. Daha önce de Snapdragon 855 Plus ve 865 Plus’da da firma bu yaklaşımı benimsemişti. Böylece bu iki işlemci beklediğimiz 888 Plus hakkında bizi yorum yapmaya cesaretlendiriyor. Firma daha önceki “plus” etiketli modelleriyle önemli ilerlemeler kaydetmişti. Bu yüzden firmanın şimdi de bu yaklaşımı sürdürmesi şaşırtıcı değil. Şirket ayrıca, 2021’in başında 865 işlemcisine ekstra bir plus güncellemesi daha yaptı. Daha yüksek hızla 865’in ciddi anlamda üstüne koyan bu işlemcinin adı Snapdragon 870 de bir süre önce piyasadaki yerini aldı.

Snapdragon 888 Plus’ın artık kısa süre sonra piyasadaki yerini almasını bekliyoruz. Bu çipi kullanan akıllı telefonların 2021’in 3. çeyreği itibariyle ortaya çıkmaya başlamasını tahmin ediyoruz. Motorola, Vivo, Xiaomi ve Asus bu işlemciyi kullanan telefonlar üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte Honor’un yakında çıkacak Magic 3 amiral gemisinde bu yongayı kullanacağı çoktan ortaya çıktı. Bu güçlü işlemciyi kullanan cihazların haberlerini sitemizden okuyabileceksiniz…

Diğer haberler:

>> Honor Magic 3 Snapdragon 888 Pro İle Gelebilir: Büyük Bir Sürpriz Bekleniyor

>> Xiaomi Mi 11 Ultra Global, Android 12 ile GeekBench’te görüldü