Squid Game Çalıntı İddiaları İle Karşı Karşıya: Bomba Gibi Detaylar Ortaya Çıktı

Squid Game 2. sezon

Squid Game çalıntı iddiaları bir anda gündeme bomba gibi düştü. Birçok kişi film hakkında konuşurken ortaya yeni bazı detaylar çıkmaya başladı. Hadi gelin merak edilenlere birlikte göz atalım.

Tüm dünyayı kasıp kavurmayı başaran bu dizi ilgi görmeye devam edecek gibi görünüyor. Son dönemlerin en popüler dizisi olmakla birlikte popülerliğini sadece kafelerden bile görmek mümkün. Birçok cafe Squid Game temalı tasarım yapıyor. Bu durum aynı zamanda dizinin daha fazla popüler hale geleceğini gösteriyor.

Her ne kadar bu tür olumlu gelişmeler yaşansa bile bazı olumsuz durumlar karşımıza çıkabiliyor. Mesela bu dizinin senaryosunun tamamen çalıntı olduğu iddiaları gündemi fena karıştırdı. Zaman zaman popüler olan diziler hakkında çalıntı iddiaları ortaya atılabiliyor. Ancak bu seferki biraz daha gerçekçi gibi görünüyor.

Squid Game çalıntı iddiaları senaryodan kaynaklanıyor

Gündemdeki bu dizi ile ilgili çalıntı olduğu iddiaları ortaya atıldı. 2014 yılında yapılmış olan bir Japon filmi ile neredeyse aynı olduğu söyleniyor. Filmin konusu ve diğer bazı görsel detaylar birbirine oldukça benzer. Eğer iddialar doğru çıkarsa film ile ilgili daha büyük tartışmalar yaşanabilir.

Squid Game çalıntı

Japon Yapımı As The Gods Will filmi ile benzer senaryo ve görsellere sahip olduğu ifade edilen bu dizi yeniden tartışmaların merkezine oturdu. Japon yapımı filmin konusuna gelecek olursak bir grup lise öğrencisinin öğretmenlerinin ölmesi sonucunda bazı oyunlar oynamaya mecbur bırakılması anlatılıyor. Kaybetmenin sonucu ölüm olan bu tür oyunlar Squid Game ile aynı.

Squid Game görsel detayları benzerlik gösteriyor

Oyunda yer alan kırmızı ışık, yeşil ışık oyununa çok benzer bir oyun Japon filminde oynanıyor. Konsept konusunda her ne kadar benzerlik olsa bile yine de lise öğrencileri burada oyunları oynamaya zorla götürülüyor. Ancak Squid Game içerisinde bu oyun kişisel isteklerle yapılıyor.

Oyun oynarken bir kadının yüzüne kan sıçraması sahnesi ve robot çocuk birbirlerine benziyor. Peki siz bu dizi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Squid Game video oyunu olacak: Netflix bombayı patlattı

>> İzleyiciler, Squid Game’deki Hesaba Para Yatırıyor. Jeff Bezos, Dizi İçin Ne Düşünüyor?