Windows 11 Güncellemeleri Erkenden Başladı: İşte İlk Değişiklikler

Beklenen Windows 11 güncellemeleri arasından ilki birçok küçük değişiklik getiriyor

Yıl sonunda çıkışını gerçekleştirecek Windows 11 güncellemeleri şimdiden başladı. Özetle işletim sisteminin önizleme sürümüne bazı değişiklikler şimdiden geldi. İşte gelişmenin detayları.

Windows’un merakla beklenen yeni işletim sistemi 11 ilk güncellemesini aldı. İşletim sisteminin bazı kullanıcılarla paylaşılan Windows 11 bazı geliştirmelere kavuştu. Böylece işletim sisteminin ilk hata düzeltmeleri ve diğer geliştirmeleri gerçekleşti. İşletim sistemi ile ilgili özetle ilk dikkat çeken değişiklik arayüzde gerçekleşmiş durumda. Ayrıca otomatik HDR ve hata ekranlarında değişiklikler de bu sürümle birlikte gelmiş oldu. Ne var ki güncellemenin odağındaki birinci kısım görev çubuğu oldu.

Şirketlere olan satışlar ve uygulama mağazası Windows 11 işletim sisteminin ücretsiz olmasını mümkün kılıyor

Güncellemenin getirdiklerine bakacak olursak, ilk olarak artık Başlat menüsü içinde aradığınızı bulmayı kolaylaştıran bir arama kutusu dikkat çekiyor. Çoklu monitör konusunda da görev çubuğu ayarlamaları gelişiyor. Artık “Ayarlar” menüsünden “Kişiselleştirme” başlığı altındaki “Görev Çubuğu” seçeneğinden çoklu monitörlerde de görünür olacak.

Bununla birlikte güncelleme tema değişiklikleriyle alakalı bazı uyarı kutucukları getiriyor. İlk olarak dizüstü bilgisayarınızın pili azaldığındaki uyarının değiştiği dikkat çekiyor. Ayrıca tasarım ve ekran ayarları değiştiğinde çıkan sistem uyarısında da değişiklikler var.

Beklenen Windows 11 güncellemeleri arasından ilki birçok küçük değişiklik getiriyor

Windows’un bu yeni sürümünde “Güç modu” seçenekleri artık “Ayarlar” altındaki “Güç ve Pil” sayfasında yer almaya başladı. Bununla birlikte masaüstüne sağ tıkladığınızda “Yenile” seçeneği tekrar olması gereken yere geldi. Daha önce bu seçenek için “Daha fazla seçenek göster” tuşuna tıklamak gerekiyordu. Böylece bir tık eksik tıklayabileceğiz. Yine Dosya Gezgini’nde de bazı dosyalara sağ tıkladığınızda “Daha fazla seçenek göster” seçeneğine gerek kalmadan PowerShell ile çalıştırmak mümkün.

Daha küçük boyutlu bilgisayarlarda dikey kullanım için yerleşim düzenlerinde de değişiklikler bu sürümle geldi. Artık dikey kullanımda bozulma gösteren yerleşimler daha optimize durumda. Ayrıca üç uygulamayı üst üste yerleştirme seçeneği de bu versiyonda geldi.

Çin’deki en popüler GIF sağlayıcısı weshineapp.com ile yapılan ortaklığın ilk sonucu bu sürümde ortaya çıktı. Çin’deki Windows Insider kullanıcıları (Windows + .) tuşlarına bastıklarında bu sistemin sunduğu GIF seçenekleriyle karşılaşacak. Konumunuzu Çin olarak ayarladığınızda bu sistemin sağladığı GIF seçenekleri karşınızda olacak. Güncellemede son olarak görev çubuğundaki ses simgesine sağ tıkladığınızda artık ses sorunlarını giderme seçeneğini görüyorsunuz.

Diğer haberler:

>> Cinsel Taciz ve İşsizlik Gençlerin Kabusu Oldu: Hepimizi Düşünmeye İtmesi Gereken Araştırma Sonuçları

>> Telefon Batarya Ömrünü 5 Yöntemle Uzatın